jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZakończenie roku szkolnego 2016/ 2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/ 2017

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/ 2017 w Przysietnicy,  pożegnanie absolwentów gimnazjum

 

„Szczęśliwej drogi już czas…”  wypadałoby powiedzieć w ostatnim dniu roku szkolnego i słowa te mogłyby się odnosić do wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły, którzy zebrali się już o godzinie 8-ej rano w Kościele, by podziękować za miniony rok szkolny i prosić o dobre przeżycie wakacji. Potem tradycyjnie wszyscy udali się do budynku szkoły, by wziąć udział w uroczystej akademii przygotowanej przez żegnających się ze szkołą absolwentów gimnazjum.

W pierwszej, oficjalnej, bardzo podniosłej części uroczystości żegnający się ze szkołą uczniowie złożyli ślubowanie absolwenta gimnazjum w Przysietnicy, a poczet przekazał sztandar swoim następcom. Potem nastąpiła część artystyczna, będąca jednocześnie pożegnaniem ze szkołą. Łza zakręciła się  w niejednym uczniowskim i nauczycielskim oku, bo 10 lat spędzonych wspólnie to ponad połowa życia naszych uczniów, to wspólnie przeżywane radości i smutki i choć uczniowie zapewne teraz nie mogą doczekać się wakacji, a potem nowej szkoły i nowych wyzwań,  to kiedyś nadejdzie czas wspomnień…

Po  tych wzruszających chwilach nastąpił oczekiwany czas rozdania świadectw z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów całej szkoły oraz nagród za szczególne osiągnięcia i 100% frekwencję. Przedtem jednak pan dyrektor szkoły Aleksander Łukasik, w swoim przemówieniu przywitał przybyłych na uroczystość Gości: wiceburmistrza Starego Sącza pana Kazimierza Gizickiego, księdza prałata Jana Wąchałę oraz sołtysa i Radnego Rady Miejskiej pana Kazimierza Ptaśnika. Podziękował wszystkim za cały rok pracy oraz pogratulował wysokich wyników na egzaminie gimnazjalnym. Następnie głos zabrał pan Burmistrz Gizicki, zwracając się do absolwentów i podkreślając, że z wielkim sentymentem będą wracać wspomnieniami do lat spędzonych w tej szkole. Wręczył również trzy nagrody ufundowane przez Burmistrza Starego Sącza dla uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w konkursach tematycznych.

 

Kolejny rok szkolny został zakończony. Z większością uczniów spotkamy się już po wakacjach, ale jako nauczyciele wierzymy jednak, że nie tylko wiedza, którą nabyli w szkole, ale przede wszystkim  wartości,  które staraliśmy się im przekazać, a które zawarte są nauczaniu naszego patrona Stefana Wyszyńskiego  będą na zawsze obecne w ich życiu.     

Barbara Owsianka