jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneIV Piknik Rodzinny w Jamnej

IV Piknik Rodzinny w Jamnej

IV Piknik Rodzinny w Jamnej

 

Dnia 22.06.2017 – odbył się IV Piknik Rodzinny w Jamnej – na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim. W pikniku wzięło udział 81 uczestników: 68 dzieci (uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przysietnicy) oraz 12 dorosłych. Wśród nich byli: rodzice, babcie, krewni oraz nauczyciele: p. Wiesława Łatka, p. Krystyna Krężel, p. Karolina Botwina, p. Ewelina Konicka - oraz organizator pani Zofia Magdalena Cieślewicz.

W czwartkowy ranek – z uśmiechem na twarzach oraz słońcem nad głową -  wyruszyliśmy do Jamnej wynajętymi w tym celu autokarem oraz busem. Koszt przejazdu został pokryty z funduszy pozyskanych przez pedagoga szkolnego z Ośrodka Pomocy Społecznej. Piknik był bowiem realizacją jednego z zadań długofalowego, gimnazjalnego projektu profilaktycznego, który został opracowany na cały rok szkolny 2016/2017 pt.: „Alkohol – śmiertelny wróg!”

Po przyjeździe do Jamnej pokonaliśmy pieszo stromy, dwukilometrowy odcinek. Najmłodsze dzieci i najstarsi dorośli mogli wyjechać na sam szczyt busem.  Najpierw udaliśmy się do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, aby, tak jak w poprzednich latach, rozpocząć Piknik uroczystą Eucharystią – sprawowaną przez kustosza Jamnej:  dominikanina ojca Andrzeja Chlewickiego. Msza Święta dziękczynno-błagalna, została odprawiona z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski i z prośbą o wszelkie błogosławieństwo dla wszystkich uczestników IV Pikniku Rodzinnego, ich bliskich oraz uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Przysietnicy.

Po Mszy Świętej, pełni zapału, udaliśmy się na plac przy domu świętego Jacka, gdzie miał miejsce smaczny i pachnący poczęstunek – kiełbaski z grilla. Po posiłku wzięliśmy udział w konkursach, grach i  zabawach ruchowych, które poprowadzili – pod okiem pani pedagog – Wolontariusze, uczniowie klasy IIa i IIb gimnazjum. Wspólne zabawy na wielkiej, pachnącej łące sprawiły nam dużo radości. Podczas przeciągania ogromnej liny uczniowie Szkoły Podstawowej pokonali gimnazjalistów 2:1, a biegi parami z zawiązanymi nogami nie obyły się bez przewrotów i miękkiego lądowania na trawie.  Ponieważ wszyscy bawiliśmy się bardzo aktywnie – zatem każdy otrzymał smaczny pakunek w nagrodę. Najmłodsi wylosowali dodatkowo maskotki i otrzymali bańki mydlane, które pani pedagog zakupiła ze środków pozyskanych w ciągu roku szkolnego przez Wolontariat Szkolny.

         Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli  udział w IV Pikniku Rodzinnym. Dziękujemy też Wolontariuszom, gdyż to ich bezinteresowna praca przyczyniła się do sfinansowania nagród i słodyczy oraz grilla dla zwycięskiej klas (5a SP), która uzbierała najwięcej plastikowych zakrętek na rzecz Pawła Trzeszczonia - chłopca z Sądecczyzny, porażonego przez piorun.

 

Agnieszka Cieślewicz