jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDiecezjalny Zjazd DSM

Diecezjalny Zjazd DSM

Diecezjalny Zjazd DSM

 

4 czerwca 2017 roku w sobotę dziewczęta należące do DSM  -Dziewczęcej  Służby  Maryjnej pod opieką s. Roseliny wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej w Tarnowie, której przewodniczył  Kardynał  Stanisław Dziwisz. Był to zarazem Diecezjalny Zjazd Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Podczas uroczystości miało miejsce ukoronowanie figury Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się w sanktuarium,  koroną poświęconą przez Papieża Franciszka. „Królowej należy się korona, nakładamy więc ją na Jej skroń, a gestem tym chcemy wyrazić Maryi nasz hołd i cześć” – mówił Kardynał Dziwisz podczas bardzo wymownej homilii. Tarnowskiemu Sanktuarium został przekazany także złoty różaniec z kości słoniowej, na którym modlił się Papież Jan Paweł II. 

Dziewczęta wspaniale prezentowały się w niebieskich pelerynkach, które symbolizowały oddanie się Maryi. Wszystkie głęboko przeżyły to wspaniałe wydarzenie i pomimo zmęczenia trwały w skupieniu.  Po zakończeniu Mszy Świętej i przeniesieniu figury, dziewczęta zaprezentowały zrobiony przez siebie plakat i hasło : „Nasz wzór – MARYJA! Nasza droga -  Jezus! Nasz cel – NIEBO! Jesteśmy świadkami MIŁOŚCI!”. To było wspaniałe przeżycie. Być podczas tak ważnego wydarzenia to wielki dar. Pokazywać swoją postawą i zachowaniem, że naśladujemy Maryję nie jest łatwym zadaniem, ale dziewczynki pokazały, że są gotowe podążać Jej drogą i Jej się powierzyć.                        

 

 

 Katarzyna Opoka kl. IIa gimnazjum