jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych

 

12 czerwca 2017r. uczestniczyliśmy w spotkaniu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Świętych i Błogosławionych, które odbyło się w Zabawie w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny. Uroczystość połączona została z obchodami 30-lecia beatyfikacji Karoliny przez papieża Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów klasy III gimnazjum oraz pan dyrektor Aleksander Łukasik, pani wicedyrektor Anna Golonka, ksiądz prałat Jan Wąchała, pan Tomasz Skut jako opiekun pocztu sztandarowego.

Po powitaniu przybyłych gości i delegacji szkół przez księdza Janusza Maziarkę, asystenta Diecezjalnej Rodziny Szkół oraz panią Lucynę Jamkę, koordynatora Diecezjalnej Rodziny Szkół rozpoczął  się występ artystyczny przygotowany przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej. O godzinie 11.00 uroczystą mszę św. poprowadził Metropolita Tarnowski Ksiądz Biskup Andrzej Jeż. W swoim kazaniu zwrócił się do młodych ludzi, by budowali swoją przyszłość na wartościach chrześcijańskich i nie zapominali o nich w swoim życiu, gdziekolwiek będą, bo cały świat stworzony przez Boga jest ich domem.

Po mszy św. była krótka przerwa na poczęstunek, rozmowy z uczniami innych szkół, zawieranie nowych znajomości. Następnie udaliśmy się do Wał-Rudy, by zobaczyć rodzinny dom bł. Karoliny, a potem uczestniczyć w drodze krzyżowej szlakiem jej męczeństwa. Był to czas na refleksję nad swoim życiem, teraźniejszością, wyborem przyszłości, gdyż słowa szczególnie skierowane zostały do młodych ludzi tak licznie zgromadzonych z różnych szkół z Diecezji Tarnowskiej. W spotkaniu Diecezjalnej Rodziny Szkół uczestniczyło wraz z opiekunami ponad pięćset osób. Na zakończenie otrzymaliśmy błogosławieństwo i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.

 Należy tutaj podkreślić, iż celem działalności Rodziny Szkół jest zachowanie i owocne korzystanie z bogatego dziedzictwa Patronów poprzez wspólne opracowywanie programów wychowawczych, a także podejmowanie inicjatyw mających na uwadze ich życie i działalność.

 

Anna Golonka