jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Kobiet – święto wszystkich Pań

Dzień Kobiet – święto wszystkich Pań

Dzień Kobiet – święto wszystkich Pań

 

Męska część Samorządu Uczniowskiego 8 marca cieplej pomyślała o wszystkich Paniach w naszej Szkole i swoich koleżankach z klasy. Każda Pani wraz z życzeniami otrzymała od SU piękne tulipany. Na każdym kroku było widać i czuć nadchodzącą wiosnę. Do życzeń dołączony był fragment „Listu do Kobiet” Świętego Jana Pawła II na IV Światową Konferencję o Kobiecie w Pekinie, która odbyła się w 1995r. 

„(...)Podziękowanie Panu Bogu za Jego zamysł określający powołanie i posłannictwo kobiety w świecie, staje się także konkretnym i bezpośrednim podziękowaniem składanym kobietom, każdej kobiecie za to, co przedstawia sobą w życiu ludzkości.

Dziękujemy Ci, kobieto-matko, która w swym łonie nosisz istotę ludzką w radości i trudzie jedynego doświadczenia, które sprawia, że stajesz się Bożym uśmiechem dla przychodzącego na świat dziecka, przewodniczką dla jego pierwszych kroków, oparciem w okresie dorastania i punktem odniesienia na dalszej drodze życia.

Dziękujemy Ci, kobieto-córko i kobieto-siostro, która wnosisz w dom rodzinny, a następnie w całe życie społeczne bogactwo twej wrażliwości, intuicji, ofiarności i stałości.

Dziękujemy Ci, kobieto pracująca zawodowo, zaangażowana we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, artystycznego, politycznego, za niezastąpiony wkład, jaki wnosisz w kształtowanie kultury zdolnej połączyć rozum i uczucie, w życie zawsze otwarte na zmysł „tajemnicy”, w budowanie bardziej ludzkich struktur ekonomicznych i politycznych.

Dziękujemy Ci, kobieto, za to, że jesteś kobietą!(...)”.

 

Do tych słów dołączają się wszyscy chłopcy życząc każdej Pani, aby:


odnalazła w ciszy swoje myśli i marzenia,
w bliskich osobach siłę i piękno stworzenia,
w otaczającym świecie radość istnienia,
w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia.

Życzymy gorącej filiżanki kawy, którą ktoś zrobi,
nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela,
zielonych świateł na drodze
i radości z małych spraw, które ucieszą na co dzień.

 

 

Drogie Panie, dziękujemy Wam,
że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym…

 

Chłopaki z Samorządu Uczniowskiego