jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie opłatkowe dla uczniów z grup parafialnych

Spotkanie opłatkowe dla uczniów z grup parafialnych

Spotkanie opłatkowe dla uczniów z grup parafialnych i ich rodziców

 

Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby uczyć się miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

 

W niedzielne popołudnie dnia 15 stycznia 2017 r. w remizie strażackiej w Przysietnicy odbyło się spotkanie opłatkowe dla uczniów naszej szkoły należących do Dziewczęcej Służby Maryjnej, Bractwa Dzieciątka Jezus, Chórku, Ministrantów, Lektorów i ich Rodziców. Po przywitaniu wszystkich, dzieci zaprezentowały krótkie teksty bożonarodzeniowe na zakończenie składając życzenia Księdzu Proboszczowi i Rodzicom.

Zakolędowaliśmy wspólnie i w radosnej atmosferze przy akompaniamencie przybyłej  specjalnie do nas kapeli - połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.  Kapela umilała nam czas, a wspólny śpiew, zabawa i serdeczność wszystkich przyczyniły się do tego, że mogliśmy jeszcze bardziej doświadczyć  jedności- nie tylko szkolnej, ale i parafialnej.

Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy pomogli mi w zorganizowaniu tego dnia. Szczególnie Paniom: Tomasiak, Doruli, Opoce, Nakielskiej, Czerpak, Mikulec, Biel  za upieczenie ciasta. Panu Kwiczala za zorganizowanie kapeli oraz granie i śpiewanie wraz z wszystkimi Panami. Szczególne podziękowania dla Pani Bogumiły Ogorzały za pomoc w przygotowaniu sali, kanapek, porządkowaniu  remizy oraz Dziewczynom z DSM. Niech Dzieciątko wszystkim hojnie błogosławi na cały Nowy Rok.

                                                                                                                                            s. Roselina