jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie z Misjonarzem z USA

Spotkanie z Misjonarzem z USA

Spotkanie z Misjonarzem z USA

 

Dnia 26 października mieliśmy okazję gościć w naszej szkole misjonarza ojca Krzysztofa Bugno ze zgromadzenia księży Salvatorianów, który od 25 lat przebywa na misjach w Stanach Zjednoczonych.

W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy starsze począwszy od czwartej, oraz uczniowie gimnazjum. Ojciec misjonarz mówił do nas bardzo ciekawie o życiu w tym dalekim kraju, w którym żyją ludzie stanowiący swoistą mieszaninę różnorodnych kultur i narodowości . Powiedział nam o wielu ważnych sprawach:  jak pokazuje chrześcijańskie wartości ludziom różnorodnych grup etnicznych  i mówi im o Bożej miłości, ale także opowiadał nam o statkach kosmicznych na Florydzie, których starty może podziwiać, smaku miodu pomarańczowego, skorpionach,  zapachu kwitnących drzew pomarańczowych oraz czasach swego dzieciństwa spędzonych w Andrzejówce.

Była też okazja do zadawania pytań, kiedy to każdy mógł zapytać o to, co go jeszcze interesuje. Gdy padło pytanie: z jakim sławnym człowiekiem ksiądz misjonarz miał okazję się spotkać w swoim życiu, odpowiedź była natychmiastowa. Ojciec Krzysztof podkreślił, że największym przeżyciem, które ceni sobie najbardziej były osobiste kontakty ze Świętym Janem Pawłem II.

 

To było wyjątkowe spotkanie. Cenna i pozostająca w pamięci lekcja religii i geografii.

 

Dziękujemy!