jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneNiedziela Misyjna 2016

Niedziela Misyjna 2016

Niedziela Misyjna 2016

 

W niedzielę, 23 października 2016 r.,  już po raz dziewięćdziesiąty Kościół katolicki obchodził  Światowy Dzień Misyjny. W tym roku obchodzony pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Uczniowie naszej szkoły także poprzez swoją modlitwę włączyli się w to wielkie dzieło Kościoła. Przebrani w kolorowe stroje włączyliśmy się w liturgię Mszy Świętej modląc się za misje.

W Polsce Niedziela Misyjna otwiera Tydzień Misyjny (23-29.10.2016). W tym roku w czwartek – w ramach tego Tygodnia – odbędzie się Ogólnopolski Dzień Modlitw o beatyfikację Pauliny Jaricot (1799-1862, założycielki Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary), o rozwój misji i dzieła Żywego Różańca. To między innymi członkowie Kół Żywego Różańca, w 20-osobowych różach, każdego dnia modlą się w intencjach papieskich (ogólnej i ewangelizacyjnej), wspierając Kościół i misje.

Obchodom Światowego Dnia Misyjnego towarzyszy także promocja pozostałych projektów pomocowych prowadzonych przez Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce:

• Adopcja Misyjnych Seminarzystów (AdoMiS),
• Misyjny Bukiet – projekt polegający na modlitwę i ofiary pieniężne na rzecz misjonarzy ofiarowane zamiast kwiatów podczas kościelnych uroczystości,
• Misyjne Apostolstwo Chorych,
• Młodzieżowy Wolontariat Misyjny PDRW – w który włączają się młodzi ze wspólnot szkolnych oraz parafialnych,
• Kolędnicy Misyjni – projekt bożonarodzeniowy, podczas którego dzieci-kolędnicy zbierają ofiary dla swoich rówieśników z krajów misyjnych (celem najbliższej zbiórki będzie wsparcie misji w Tajlandii).

 

s. Roselina