jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePowitanie jesieni

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

na V Jesiennym Festynie Rodzinnym

           

Każda ostatnia niedziela września to tradycyjnie już w Zespole Szkół w Przysietnicy dzień rodzinnego festynu. Tegoroczne niedzielne spotkanie 25 września, podobnie jak w minionych latach upłynęło w atmosferze zabawy, rozmów i degustacji wspaniałych, często regionalnych potraw, przygotowanych z wielkim zaangażowaniem Rodziców z każdej klasy. Ze względu na niepewną pogodę impreza odbyła się w sali gimnastycznej.

Festyn rozpoczął pan Aleksander Łukasik – dyrektor szkoły, podkreślając w swoim przemówieniu znaczenie rodziny i jej wpływu na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Potem już nastąpiło to, na co wszyscy oczekiwali, a szczególnie najmłodsi uczniowie - konkurs na najciekawsze jesienne przebranie. Na scenie – zachęceni przez prowadzącego festyn pana Krzysztofa Smydę, nauczyciela muzyki – pojawili się uczniowie  w fantazyjnych jesiennych strojach. Zgromadzeni nie mogli oderwać wzroku od mieniących się kolorami, a przede wszystkim kunsztownie i precyzyjnie wykonanych strojów, w których tworzenie z pewnością zaangażowani byli członkowie całej rodziny.

Każdemu dotychczasowemu  jesiennemu festynowi w naszej szkole towarzyszył konkurs na najpiękniejszy bukiet złożony z ziół i kwiatów. Tym razem nastąpiło niewielkie zerwanie z tradycją. Odbył się konkurs, ale na najpiękniejszy zielny wianek wykonywany na miejscu. Drużynowy konkurs na wykonanie jesiennego wianka z darów natury przyciągnął wielu uczestników. W konkursie tym uczestniczyło kilkanaście klasowych grup, którym pomagały mamy, ciocie i babcie. Można było przypuszczać, że poziom konkursu przez zmianę regulaminu znacznie się obniży. Nic bardziej mylnego! Reprezentacje pokazały swoje mistrzostwo, a efekty ich prac przeszły najśmielsze oczekiwania. Wianki zachwycały kolorami, pomysłowością, a jury oceniające prace miało niewątpliwie problem w przyznaniu poszczególnych miejsc.

Cały czas na scenie prezentowali swój talent artystyczny uczniowie naszej szkoły: wokaliści, tancerze, aktorzy, a także członkowie dziecięcego zespołu regionalnego „Bystro Kicora”, działającego pod kierunkiem p. Moniki Florek w Remizie w Przysietnicy. Pomiędzy poszczególnymi występami atrakcyjne zabawy dla najmłodszych organizowała p. Magdalena Cieślewicz.

Każdorazowo festyn jest okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu: rodzice i dziadkowie mogą podziwiać swoje pociechy, osoby nie związane ze szkołą mają okazję do jej odwiedzenia, a wszyscy zgromadzeni wesoło, miło i „smacznie” świętują niedzielę.

 

Wyniki drużynowego konkursu

na wykonanie najładniejszego jesiennego wianka

 

·        I miejsce - drużyna z klasy IIIa szkoły podstawowej w składzie: Cieślicka Patrycja, Konieczna Natalia, Łabuda Amelia, Mikulec Filip, Citak Jakub

·        II miejsce - drużyna z klasy IV szkoły podstawowej w składzie: Al-Sheikh Taha Wiktoria,  Figarski Tymoteusz, Kwiczala Edyta, Nieć Alicja, Porębska Natalia

·        III miejsce - drużyna z klasy III gimnazjum w składzie: Durasik Paulina, Godawski Dariusz, Aleksandra Barnach, Poniewierska Afrodita

 

Wyniki konkursu na najciekawszy jesienny strój

Konkurs

Miejsce

Klasa

Nazwisko i imię ucznia

 

Najciekawsze jesienne przebranie – kategoria klasy 0 – III

I

IIIa

Bossy Olga

II

0-1

Nalepa Natalia

III

0-1

Dziedzina Antoni

III

0-1

Pawlik Amelia

I wyr.

IIa

Padula Milena

I wyr.

IIIb

Ogorzały Anna

II wyr.

IIa

Ogorzały Karolina

II wyr.

I

Sekuła Martyna

II wyr.

IIIb

Tokarczyk Paulina

II wyr.

I

Dorula Sylwester

Najciekawsze jesienne przebranie – kategoria klasy    IV - VI

I

VIa

Ogorzały Ewelina

II

Va

Bedus Aleksandra

III

IV

Kwiczala Edyta

I wyr.

VIb

Olechowska Zuzanna

Najciekawsze jesienne przebranie – kategoria klasy I – III gimnazjum

I

I G

Krzak Filip

II

III G

Kukuczka Kamil