jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneIII Piknik Rodzinny w Jamnej

III Piknik Rodzinny w Jamnej

III Piknik Rodzinny w Jamnej

 

Dnia 18.06.2015 – odbył się III Piknik Rodzinny w Jamnej – na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim. W pikniku wzięło udział 67 uczestników: 51 dzieci i 16 dorosłych. Wśród nich byli: rodzice oraz nauczyciele: s. Anna Śliwa, p. Wiesława Łatka, p. Krystyna Krężel, p. Karolina Botwina, p. Małgorzata Śmierciak - oraz organizator pani Magdalena Cieślewicz.

W sobotni ranek – z uśmiechem na twarzach i słońcem nad głową -  wyruszyliśmy do Jamnej wynajętym w tym celu autokarem oraz busem. Koszt przejazdu został pokryty  z funduszy pozyskanych od Ośrodka Pomocy Społecznej przez panią pedagog. Piknik był bowiem realizacją jednego z zadań długofalowego, gimnazjalnego projektu profilaktycznego, który został opracowany na cały rok szkolny 2015/2016 pt.: „Mądrzy i wolni od dopalaczy      i cyberprzemocy!”

Po przyjeździe do Jamnej pokonaliśmy stromy, dwu kilometrowy odcinek pieszo. Najpierw udaliśmy się do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, aby, tak jak w poprzednich latach, rozpocząć Piknik uroczystą Eucharystią – sprawowaną przez kustosza Jamnej:  dominikanina ojca Andrzeja Chlewickiego. Msza Święta, została odprawiona w intencji wszystkich uczestników III Pikniku Rodzinnego, ich bliskich oraz uczniów Zespołu Szkół w Przysietnicy, nauczycieli  i pracowników Szkoły.

Po Mszy Świętej udaliśmy się na plac przy domu świętego Jacka, gdzie miał miejsce smaczny i pachnący poczęstunek – kiełbaski z grilla. Po posiłku pełni energii wzięliśmy udział w grach i  zabawach ruchowych, które prowadzili – pod okiem pani pedagog – Wolontariusze, uczniowie klasy I a gimnazjum. Wspólne zabawy sprawiły nam dużo radości, zwłaszcza, że nie obyło się bez przewrotów, a nawet piruetów na trawie. Ponieważ wszyscy bawili się bardzo aktywnie – zatem każdy otrzymał nagrodę. Nagrody losowaliśmy – jak na loterii, a na zakończenie wszyscy dostaliśmy czekolady i inne słodycze, które pani pedagog zakupiła ze środków pozyskanych przez Wolontariat Szkolny.

  Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli  udział w pikniku. Dziękujemy też Wolontariuszom, gdyż to ich bezinteresowna praca przyczyniła się do sfinansowania nagród i słodyczy oraz grilla dla dwóch zwycięskich klas (4a SP i 1a Gim.), które nazbierały najwięcej plastikowych zakrętek na rzecz chłopca z Sądecczyzny, porażonego przez piorun.

Agnieszka Cieślewicz kl. Ia Gim.