jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneŚwięto Szkoły

Święto Szkoły

Święto Szkoły

 

Dnia 25 maja 2016r. nasza szkoła obchodziła Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której w uroczystym pochodzie przemaszerowaliśmy do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej rozpoczęła się akademia.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych: Pan Kazimierz Gizicki - wiceburmistrz Starego Sącza, Pani Ewa Zielińska - przewodnicząca Rady Miejskiej Starego Sącza, Pani Barbara Porębska – dyrektor ZOFAS w Starym Sączu, Pan Kazimierz Ptaśnik – sołtys Przysietnicy, Pani Zofia Golonka – wieloletnia dyrektor szkoły, ks. Jan Wąchała oraz ks. Marian Majka.

Uczniowie pod kierunkiem s. Roseliny, p. Eweliny Musiał i p. Wiesławy Łatka przygotowali piękną inscenizację o życiu Kardynała Wyszyńskiego na internowaniu w Komańczy. Dekoracją zajmowała się p. Renata Jachimczak i s. Roselina, którym wielką pomoc w przygotowaniu scenografii okazała p. Anna Figarska i na potrzeby inscenizacji namalowała obraz.

Scenariusz programu artystycznego nawiązywał do czasów, gdy będąc w odosobnieniu Prymas Tysiąclecia tworzył Wielką Nowennę na millenium Chrztu Polski i korespondował z obecnie przypadającą 1050 rocznicą Chrztu. Podkreślał wielki patriotyzm Kardynała Wyszyńskiego, który „Ojczyznę kochał więcej niż własne serce”.

Młodzi aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, a odpowiednie kostiumy, scenografia i aranżacja w pełni oddały klimat tamtych dni. Dzięki przedstawionym faktom uczniowie, zarówno starsi, jak i młodsi zapamiętają sceny z życia naszego patrona.

Po uroczystości wszyscy zebrani obejrzeli imponujący występ Starosądeckich Tamburmajorek, do których należy wiele uczennic z Gimnazjum w Przysietnicy oraz naszych absolwentek. Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w lekcjach wychowawczych, poświęconych osobie Patrona Szkoły.