jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneApel wielkanocny

Apel wielkanocny

Apel Wielkanocny 

Wielkanoc jest największym świętem chrześcijan. Nie tylko dlatego, że jest obchodzona tak uroczyście i tłumnie, ale przede wszystkim dlatego, że dzięki misterium Chrystusowej Paschy, dzięki Jego przejściu przez śmierć do zmartwychwstania, dokonanemu w Wielką Noc, jesteśmy odkupieni. Bez wiary w zmartwychwstanie Chrystusa wszystkie inne prawdy podlegają zakwestionowaniu. Wielu ludzi wierzy w Boga, ale nie wierząc w zmartwychwstanie Chrystusa i obecność Zmartwychwstałego w Hostii, gubi się. Chrystus zmartwychwstał! I ta wiara jest fundamentem nadziei.

 W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie świąt, uczniowie z klas gimnazjalnych i VI szkoły podstawowej pod kierunkiem s. Anny Śliwy przygotowali Misterium Wielkanocne.

23 marca 2016 r. cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu, który miał za zadanie zwrócić uwagę na to, co jest najistotniejsze oraz zachęcić wszystkich do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa -  nad triumfem Zmartwychwstania. Na wstępie uczniowie klasy Vb wprowadzili nas piosenką  w nastrój refleksji, a na zakończenie zaprezentowali układ taneczny do hymnu Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”.  Radosne Alleluja zostało wyśpiewane przez zespół Słoneczka prowadzony przez Pana Krzysztofa Smydę. Po części artystycznej był czas na życzenia. Najpierw złożył je Samorząd Uczniowski i organizacje szkolne , a następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor Anna Golonka.  Obfitych łask i błogosławieństwa
od Chrystusa Zmartwychwstałego! Alleluja! Jezus żyje!

                                                   s. Roselina