jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie opłatkowe dla Seniorów

Spotkanie opłatkowe dla Seniorów

Spotkanie opłatkowe dla Seniorów

                  

Jak co roku, także i w tym Nowym 2016 Roku, starsi mieszkańcy wsi Przysietnicy oraz zaproszeni Goście mogli wspólnie spotkać się, podzielić opłatkiem,  złożyć sobie życzenia noworoczne oraz pośpiewać kolędy. Spotkanie to miało miejsce 6 stycznia, w Święto Trzech Króli.

Wczesnym popołudniem budynek szkoły zapełnił się licznie przybywającymi Seniorami i Gośćmi. Na początku na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Książę Pokoju” przygotowane przez siostrę katechetkę, Annę Śliwę. W przedstawiane role wcielili się uczniowie klasy Ia gimnazjum oraz klasy VI szkoły podstawowej. Niewątpliwą atrakcją, która wzbudziła największy entuzjazm wśród widzów, były owieczki grane przez najmłodszych uczniów z klasy Ia szkoły podstawowej. Oprawę muzyczną zapewniał zespół wokalny „Amadeo” pod kierunkiem pana Krzysztofa Smydy. Świetnie spisali się również konferansjerzy, Joanna Stawiarska i Dariusz Godawski, którzy wprowadzili wszystkich zebranych w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Po przedstawieniu, odbyła się Wigilia - wspólne łamanie się opłatkiem i poczęstunek oraz śpiewanie kolęd, któremu towarzyszył  zespół wokalny wraz z nauczycielem akompaniującym - panem Krzysztofem Smydą.

Spotkanie to zostało zorganizowane przez Caritas Parafii Przysietnica, któremu przewodniczy Proboszcz – ks. Prałat Jan Wąchała. Przybyli na nie nie tylko seniorzy, ale również zaproszeni Goście. Wśród obecnych, na sali znajdowali się: Pan Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza, Pan Kazimierz Gizicki - zastępca Burmistrza Starego Sącza, Pani Ewa Zielińska - przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu, Pani Jadwiga Grądalska – lekarz rodzinny i kierownik Ośrodka Zdrowia „Medyk”, Radni Rady Miejskiej - pan Jan Tokarczyk i pan Kazimierz Ptaśnik, pełniący jednocześnie funkcję sołtysa wsi. Na spotkanie przybył również dyrektor Zespołu Szkół w Przysietnicy pan Aleksander Łukasik, który w imieniu organizatorów i gospodarzy  przywitał zgromadzonych.

Seniorzy mieli okazję spotkać się, porozmawiać, pobyć ze sobą, ale przede wszystkim odczuć, że są ważni, doceniani i honorowani zarówno w  środowisku lokalnym jak i poza nim.