jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneTajemnica Bożego Narodzenia

Tajemnica Bożego Narodzenia

Tajemnica Bożego Narodzenia

 

Święta Bożego Narodzenia, to najbardziej uroczyste Święta w naszej polskiej tradycji. Święta, na które wszyscy czekamy z utęsknieniem. Boże Narodzenie jest dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem. Aby w tym roku uczniowie mogli jeszcze bardziej przeżyć ten czas i cieszyć się  świąteczną atmosferą w szkole, wdrożony został projekt edukacyjny „Tajemnica Bożego Narodzenia”.

22 grudnia 2015 r. główni uczestnicy projektu – uczniowie klas I Gimnazjum, VI i I Szkoły Podstawowej – przedstawili jasełka pt. „Książę pokoju”. Fabuła została oparta na podstawie Ewangelii według św. Mateusza, w której jako jedynej pojawia się wątek Heroda
i Trzech Mędrców. Osią scenariusza jest zestawienie dwóch postaci Heroda i Jezusa.

Po przedstawieniu Pan Dyrektor, Samorząd Uczniowski i inne organizacje szkolne złożyli życzenia wszystkim zebranym. Na koniec wspólnie pokolędowaliśmy przeżywając radość Bożego Narodzenia. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, aby połamać się opłatkiem.

 

Ogromnie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się swoją pomocą, otwartością i życzliwością do powstania części artystycznej. Szczególne podziękowania dla  Pani  Anny Figarskiej za cały wkład pracy w przygotowanie dekoracji jasełkowej, a także Jej Mężowi za wsparcie w tym działaniu. Panu Franciszkowi Tomasiakowi za zbudowanie konstrukcji szopki oraz Panu Stefanowi – naszemu szkolnemu konserwatorowi za wszelką dyspozycyjność. Pani Danucie Rostockiej, Panu Krzysztofowi Smydzie, Pani Ewelinie Musiał, Pani Małgorzacie Jarząb, Pani Marii Bedus. Rodzicom uczniów klasy Ia, a także Pani Olszowskiej, Panu Kuligowi i Panu Motyce. Za wyrozumiałość Panu Dyrektorowi,  wszystkim nauczycielom i wychowawcom, a przede wszystkim Uczniom biorącym udział w jasełkach, którzy po wielu trudach sprostali ostatecznie podjętemu działaniu. Niech Boże Dziecię – Książę Pokoju błogosławi!

 

„Ja z miłości ku tobie zstąpiłem z nieba, dla ciebie żyłem, dla ciebie umarłem i dla ciebie stworzyłem niebiosa” – powiedział Pan Jezus do św. s. Faustyny i te słowa adresuję do każdego z nas. W Roku Miłosierdzia niech przychodząca do nas w Bożym Dzieciątku „Odwieczna Miłość” znajdzie w naszych sercach fundament wiary, miłosierdzia oraz prawdy i zaowocuje w nas wzajemną miłością, dającą pokój, zgodę, przebaczenie i życzliwość. Szczęśliwego Nowego Roku 2016 obfitego w Boże łaski!

                                                                                     s. Roselina