jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Nocne poszukiwania św. Mikołaja”

„Nocne poszukiwania św. Mikołaja”

„Nocne poszukiwania św. Mikołaja”

w Zespole Szkół w Przysietnicy

 

Już po raz drugi w naszej szkole odbyły się „Nocne poszukiwania Mikołaja”. W tym roku dołączyli do nas uczniowie gimnazjum.

O godz. 19.00 wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej, po której klasy wyruszyły na poszukiwanie św. Mikołaja. Każda grupa zaopatrzona w płonące pochodnie, latarki i odblaski wędrowała pod opieką wychowawcy, rodziców i innych nauczycieli. Wszyscy otrzymali mapy z wyznaczoną trasą wędrówki, odpowiednią dla danej grupy wiekowej. Na punktach kontrolnych, na których czuwali harcerze, strażacy i rodzice, uczniowie mieli do wykonania różnorodne zadania.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały spotkanie z Mikołajem w kościele bezpośrednio po Mszy świętej.

Do szkoły najwcześniej wrócili najmłodsi. W każdej klasie czekała gorąca herbata i zdrowa kolacja przygotowana przez rodziców. Na zaproszonych gości, strażaków oraz rodziców czekał suto zastawiony szwedzki stół, przygotowany i zasponsorowany przez nauczycieli. Po posiłku uczniowie zajęli się robieniem ozdób świątecznych i dekorowaniem szkolnej choinki. Wracający później z tras starsi uczniowie i gimnazjaliści przynieśli wiadomość, że poszukiwany po całej okolicy św. Mikołaj jest już blisko!  Wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie kasy I – III szkoły podstawowej zaprezentowały program artystyczny na powitanie św. Mikołaja. Potem całą grupą dzieci, młodzież, zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele wyszli na boisko sportowe i  z niecierpliwością wypatrywali długo oczekiwanego gościa. W blasku migoczących świateł i wśród gromkich nawoływań pojawił się święty Mikołaj. Podobnie jak w zeszłym roku – zajechał wozem strażackim. To była najbardziej wyczekiwana chwila. Szczęście malowało się na wszystkich twarzach! Wkrótce pojawiły się prezenty. Zapakowane w ogromne worki zostały przyniesione na plac z pomocą strażaków. W rozdawaniu paczek pomagała św. Mikołajowi uśmiechnięta Śnieżynka. Po otrzymaniu mikołajkowych podarunków niektórzy uczniowie pod opieką rodziców udali się już do domów, natomiast większość powróciła do szkoły, by uczestniczyć w dalszych atrakcjach tej wyjątkowej nocy. Do szkoły przybył również św. Mikołaj ze Śnieżynką i chodząc po klasach częstował wszystkich słodyczami  od Rady Rodziców. Młodsze dzieci po rozpakowaniu prezentów od św. Mikołaja oglądały na dobranoc bajkę pt. „Ekspres polarny”. Starsi uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie odbywał się przegląd młodych talentów. Chętni mieli okazję zaprezentować swoje zdolności muzyczne i taneczne oraz wokalne. Każdy występ nagradzano gromkimi brawami, a szczególny zachwyt wzbudziła prezentacja tamburmajorek. Na koniec nocy pełnej wrażeń rozegrany został mecz siatkówki pomiędzy drużynami nauczycieli i rodziców a uczniami gimnazjum. Wreszcie nadszedł czas na ostatnią atrakcję, czyli nocowanie w szkole. Pomimo późnej pory, po rozłożeniu materaców i śpiworów wśród uczniów trwały nadal rozmowy i zaczęło się podjadanie słodyczy z paczek. Zanim nastał ranek, niektórzy zasnęli mocnym snem i trudno ich było dobudzić.

Szkoda, że na kolejne spotkanie ze św. Mikołajem trzeba czekać aż cały rok…

 

Serdecznie dziękujemy Gościom,  którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas „Nocnych poszukiwań św. Mikołaja”.

Dziękujemy wszystkim naszym Sponsorom i Darczyńcom: Panu Wojciechowi Kulakowi - Prezesowi Banku Spółdzielczego w Starym Sączu za wsparcie finansowe; Państwu Rozalii i Tadeuszowi Madziarom za słodycze własnej produkcji;  Właścicielom Firmy „Hopek”-  Państwu Marii I Karolowi Hopek, Panu Marcinowi Hopek, Pani Annie Mikulec - za bułki; Panu Pawłowi Pawlikowi za owoce; Panu Andrzejowi Stawiarskiemu - właścicielowi firmy „Raj” za ciasta dla uczniów; Pani Marii Madziar  za napoje i soki; Pani Agnieszce Olszowskiej za ufundowanie maskotek na nagrody w konkursie młodych talentów; Radzie Rodziców za słodycze.

Serdecznie dziękujemy Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy, Panu Bogdanowi Ogorzałemu i wszystkim strażakom zaangażowanym w pomoc przy realizacji naszego projektu.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich Rodziców, którzy pomogli w realizacji projektu.