jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneRóże św. Tereski – inscenizacja misyjna

Róże św. Tereski – inscenizacja misyjna

Róże św. Tereski – inscenizacja misyjna

 

Z okazji Tygodnia Misyjnego  na  apel  29 października 2015 r. zaprosiliśmy św. Tereskę i dzieci z całego świata. Święta Teresa to Patronka misji, która może nas wiele nauczyć. Nigdy nie wyjechała na  nie, ale znalazła inny sposób, żeby je wspierać. Za misje ofiarowała swoje modlitwy, uczynki i przykrości. W ten sposób pomagała misjonarzom i swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Każdy z nas uświadomił sobie raz jeszcze, iż nie może przechodzić obojętnie obok tych, którzy czekają na pomoc. W związku z tym podjęliśmy wyzwanie.

Po inscenizacji została ogłoszona zbiórka wyszczególnionej żywności dla dzieci  i misjonarzy z Madagaskaru. Na dary czekamy do połowy listopada. Paczkę wyślemy pracującemu tam już od 40 lat ks. Józefowi Klatce ufając, że dotrze ona na Święta Bożego Narodzenia.  Z całego serca dziękuję wszystkim za zaangażowanie i odpowiedź na prośbę. Szczególną wdzięczność kieruję za pomoc w zbiórce do Szkolnego Koła PCK  - do Pani Eweliny Musiał i Pani Karoliny Botwiny.

Pamiętajmy nade wszystko jednak o wsparciu duchowym poprzez naszą codzienną modlitwę. Za otwarte serca wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi !

                                                                         
s. Roselina