jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneJesienny Festyn Rodzinny

Jesienny Festyn Rodzinny

IV festyn rodzinny „Cudowna moc bukietów”

 

W niedzielę 20 września 2015r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja festynu rodzinnego pod hasłem „Cudowna moc bukietów”. Wydarzenie to ma już trzyletnią tradycję i wpisało się na stałe w kalendarz imprez. Każdorazowo jest to spotkanie wyjątkowe, integrujące społeczność szkolną i lokalną.

Jak co roku każda klasa przygotowała stoisko z domowymi potrawami. Swoje stoły zaprezentowały także organizacje szkolne: Wolontariat i Samorząd Uczniowski. Na stołach królowały podpłomyki, kołacze, sery, miody, babeczki, owocowe soki, galaretki i wiele innych pyszności. Rodzice zatroszczyli się, by było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: wiceburmistrz Starego Sącza Pan Kazimierz Gizicki, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Ewa Zielińska, Dyrektor ZOFAS w Starym Sączu Pani Barbara Porębska oraz długoletnia Dyrektor szkoły Pani Zofia Golonka.

Obok konkursu na najpiękniejsze kompozycje kwiatowo-roślinne odbył się również konkurs na najciekawszy jesienny strój, w którym uczestniczyło czterdziestu uczniów. Chętni mogli wziąć udział w  loterii, z której datki przeznaczone zostały na zakup nagród dla uczniów. Wesołe zabawy dla młodszych i starszych prowadziła opiekunka Wolontariatu p. Zofia Cieślewicz. Pani pielęgniarka Marta Pawlik wykonywała bezpłatny pomiar ciśnienia i poziomu cukru.

Festyn był okazją do zaprezentowania uczniowskich talentów. Pod kierunkiem p. Krzysztofa Smydy wystąpił szkolny zespół wokalny. Swoje jesienne przedstawienie pokazali uczniowie klas II szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli p. Barbary Stelmach i p. Małgorzaty Śmierciak. W tańcu nowoczesnym zaprezentowały się uczennice klasy Ia gimnazjum. Ludową muzyką i śpiewem umilała czas kapela pana Krzysztofa Smydy.

Na koniec festynu zostały ogłoszone wyniki poszczególnych konkursów. W konkursie na najciekawszy jesienny strój o przyznaniu nagród decydowało głosowanie wszystkich uczestników festynu. Trzeba podkreślić, że wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością. I tak publiczność wybrała następujących laureatów konkursu:

W kategorii klas 0 – III  szkoły podstawowej

I miejsce: Ilona Stawiarska

II miejsce: Krystian Stafiński

III miejsce: Nadia Bossy

 

W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej

I miejsce: Lidia Tomasiak

II miejsce: Aleksandra Bedus

III miejsce: Magdalena Kałuzińska

 

Wyróżnienia:

Dawid Waligóra, Aneta Ptaśnik, Julia Krzak, Dominika Jarząb, Piotr Olejarz, Julia Trybuła.

 

W kategorii uczniów gimnazjum nagrodę otrzymała Alicja Porębska

 

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe: książki, pendrive`y, myszki bezprzewodowe oraz kubki, a wszyscy uczestnicy konkursu – słodycze.

Jak co roku dużą trudność miało Jury przy wyborze najpiękniejszej jesiennej kompozycji kwiatowej. Tego roku zmodyfikowano nieco regulamin konkursu i klasy IV – VI oraz klasy I – III gimnazjum przygotowywał swoje kompozycje kwiatowe na miejscu z przyniesionych przez siebie materiałów. Wszystkie bukiety były niezwykle piękne i oryginalne, a prace komisji konkursowej przebiegały burzliwie. Niemniej jednak udało się zgodnie wyłonić zwycięzców. Komisja konkursowa, w skład której weszli również zaproszeni goście, przyznała następujące miejsca:

 

W kategorii klas 0 – III:

I miejsce – klasa 0-2

II miejsce – klasa 0-1

III miejsce – klasa 1a

 

W kategorii klas IV – VI oraz I – III gimnazjum

I miejsce – klasa IV b

II miejsce – klasa Ia gimnazjum

III miejsce – klasa IIIb gimnazjum

 

W obydwu kategoriach nagrodą za pierwsze miejsce było ufundowanie dla całej klasy wstępu na spotkanie pt. :Skarby mórz i oceanów”, które odbędzie się 9 października w naszej szkole. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali długopisy i ołówki. Za drugie miejsce uczniowie dostawali notatniki i ołówki,  za miejsce trzecie długopisy i ołówki. Ponadto każda z siedemnastu klas otrzymała paczuszkę ze słodyczami. Upominki te ufundowane zostały przez dyrektora szkoły P. Aleksandra Łukasika i wicedyrektora p. Annę Golonka wraz ze sponsorami z grona nauczycieli. Swoje nagrody przyznała też Rada Rodziców: wszystkie klasy – nie tylko te wyróżnione – otrzymały po 50 zł. „Nagrodę burmistrza” w wysokości 100 zł przyznał również pan Kazimierz Gizicki i powędrowała ona do klasy 4b szkoły podstawowej.

Dyrektor szkoły i grono pedagogiczne dziękują wszystkim Rodzicom za włączenie się w organizację i przebieg spotkania.