jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Ziemia Sądecka…” – finał konkursu

„Ziemia Sądecka…” – finał konkursu

 „Ziemia Sądecka…” – finał konkursu i Gala laureatów

 

W dniu 12 czerwca 2015r., gdy większość uczniów myśli już o wakacjach, słońce rozświetla sale lekcyjne i wypala resztki zapału do nauki u znużonych upałem uczniów, nasza koleżanka Aleksandra Kulig z klasy VIa reprezentowała szkołę podstawową w Przysietnicy na finale konkursu „Ziemia Sądecka - od przeszłości do współczesności”, który miał miejsce w „Miasteczku Galicyjskim”. Warto nadmienić, że wśród finalistów konkursu znalazły się tylko trzy szkoły, spoza grona szkół nowosądeckich. Ola przedstawiała przygotowaną pod opieką  p. Renaty Jachimczak prezentację multimedialną „Stary Sącz w dwudziestoleciu międzywojennym i jego wybitni mieszkańcy”.

Na ogłoszenie wyników konkursu musieliśmy czekać, aż do uroczystej Gali laureatów, która odbyła się 19 czerwca 2015r. To wyjątkowe wydarzenie, na które zostali zaproszeni finaliści, ich opiekunowie i dyrektorzy szkół, uświetnili swoją obecnością patroni konkursu, między innymi: p. Marek Pławiak – Starosta Powiatu Nowosądeckiego, p. Ryszard Nowak – Prezydent Miasta Nowego Sącza, p. Grzegorz Baran – Wicekurator Oświaty oraz wielu znamienitych Gości, od lat związanych z piętnastoletnią historią tego konkursu.

Ola zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych i otrzymała trzy nagrody książkowe oraz karnet upominkowy. Gratulacje i kwiaty składano na ręce opiekunów konkursu. Zgromadzeni mogli posłuchać koncertu solistki skrzypcowej ze Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek.

Naszej przedstawicielce – Oli Kulig należą się duże gratulacje, za ogromny wkład pracy w przygotowanie do konkursów. W tym roku szkolnym, to dla Oli jeden z wielu konkursów, w których brała udział, a drugi - dotyczący regionu, w którym znalazła się w gronie finalistów!

Życzymy jeszcze większych sukcesów w gimnazjum!