jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePielgrzymka do Jodłowej i Tuchowa

Pielgrzymka do Jodłowej i Tuchowa

Pielgrzymka do Jodłowej i Tuchowa

30 maja wyruszyliśmy na pielgrzymkę do dwóch wielkich sanktuariów naszej diecezji. Najpierw udaliśmy się do Jodłowej, gdzie uwielbialiśmy Dzieciątko Jezus ukazane w cudownej figurze przedstawiającej 12 – letniego Jezusa jako Króla. Następnie przybyliśmy do Tuchowa, gdzie wpatrywaliśmy się w piękny obraz Matki Bożej, która uważnie słuchała każdego naszego słowa powiedzianego nawet w największej ciszy i głębi serca.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy wcześnie rano, ponieważ czekała nas długa wyprawa. Jednak plany popołudniowe zostały zweryfikowane przez Pana Boga, który w swojej Opatrzności dał nam w Ciężkowicach (gdzie mieliśmy wędrować po Skamieniałym Miasteczku) ogromny deszcz i zaprosił do dalszej wędrówki autobusowej, uatrakcyjnionej niespodzianką.

W Jodłowej zostaliśmy ugoszczeni przez samego ks. Kustosza Sanktuarium, ks. Prob. Zenona Tomasiaka, który nie tylko oprowadził nas po sanktuarium i starym kościele, ale także po Eucharystii przygotował dla nas gorące kiełbaski z grilla oraz herbatę. Sama Eucharystia była głębokim przeżyciem dla nas, ponieważ ten Największy z Cudów świata dokonywał się w jodłowskim Betlejem. Śpiewaliśmy kolędy i słuchaliśmy czytań wybranych przez Kościół na Boże Narodzenie.

Kiedy dotarliśmy do Tuchowa, przywitał nas tam brat Tymoteusz - Redemptorysta, który opowiedział o słynącym łaskami obrazie Maryi oraz o sanktuarium. Później pokazał nam całoroczną szopkę betlejemską, zajmującą bardzo dużą przestrzeń tuchowskiego muzeum misyjnego, w którym oglądaliśmy wiele egzotycznych eksponatów. Br. Tymoteusz zaskoczył nas także zaprezentowaniem broni chrześcijanina, jaką jest Różaniec, noszony przez Ojców Redemptorystów na sposób szabli zakładanej przy boku przez szlachcica.
Szczęśliwi i napełnieni nowymi wiadomościami poznanymi podczas podróży, pełni wrażeń wróciliśmy do Przysietnicy. Pragniemy z serca podziękować naszemu Księdzu Proboszczowi, dzięki dobroci i ofiarności którego mogliśmy uczestniczyć w tej przygodzie pielgrzymowania z Maryją do Jezusa. Właśnie taką pielgrzymką jest nasze życie, więc warto odkrywać tajemnice miejsc świętych, które są przedsmakiem życia w Największej Tajemnicy – w Sercu samego Boga.

Z całego serca składam szczególne podziękowanie także wszystkim Opiekunom, w tym naszym Paniom Nauczycielkom, ponieważ pod ich czujnym okiem dzieci mogły czuć się bezpiecznie. Bóg zapłać!

 

s. Anna Maria