jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneAkademia z okazji 3-go Maja

Akademia z okazji 3-go Maja

Akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia

Konstytucji 3-go Maja

 

„Z przeszłości naszej możemy czerpać ostrzeżenie na przyszłość. Ziemi ojczystej trzeba zawsze bronić, a bronić jej można wtedy, gdy tkwimy w niej korzeniami jak drzewa.” 

                                                                                                         /Kardynał Stefan Wyszyński/

 

 

Mając za patrona tak wielkiego patriotę jakim był Prymas Tysiąclecia, który księgę dziejów umiał czytać z zadziwiającą umiejętnością, nie możemy zaniedbać takich wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna. I choć dla wielu młodych ludzi, brzmią one może dzisiaj zbyt górnolotnie, to jednak, gdzieś głęboko, na dnie ich serca jest przecież przekonanie, że „naród, który nie zna swojej przeszłości skazany jest na jej powtórne przeżycie.”

O tym, jak mocno zakorzenieni jesteśmy w  ziemi ojczystej, zapewniali nas uczniowie klas gimnazjalnych, którzy podczas szkolnego apelu 29 kwietnia 2015 roku, przenieśli nas w rok 1791, przedstawiając najważniejsze wydarzenia związane z Obradami Sejmu Czteroletniego i uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja. Gimnazjaliści, w przygotowanie inscenizacji, włożyli całe swoje serce, młodzieńczy zapał i entuzjazm, ale przede wszystkim udowodnili, że znają, szanują, cenią i kochają  swoją ojczyznę.

 

Alicja Nakielska