jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneMisterium Wielkanocne

Misterium Wielkanocne

Misterium Wielkanocne

W ostatnim dniu marca, a zarazem ostatnim dniu wspólnej nauki przed zbliżającymi się Uroczystościami Paschalnymi Jezusa Chrystusa, i każdego Chrześcijanina, Uczniowie i Nauczyciele naszej Szkoły spotkali się na spektaklu opowiadającym o łasce i grzechu, o życiu i śmierci, o sile dobra i złu, o świetle i ciemności, o prawdzie i zakłamaniu, o szczęściu i jego iluzjach w życiu człowieka …

Pantomimę, pt. „JEZUS JEST WSZYSTKIM”, przedstawili uczniowie klasy „6a”. Aktorzy zdumiewająco i wzruszająco, a zarazem bardzo konkretnie ukazali nam przesłanie Ewangelii dla współczesnego człowieka – młodego i dorosłego, ponieważ Dobra Nowina o Zbawieniu jest ponadczasowa. Swoją mistrzowską interpretacją ról młodzież zaprosiła publiczność do zaangażowanej obecności w przedstawiane przez nich Misterium. Niech będzie ono wstępem do zbliżających się Wydarzeń Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

JEZUS JEST WSZYSTKIM, czego najbardziej pragniesz w swoim życiu. Nikt i nic nie zaspokoi najgłębszych pragnień miłości i szczęścia, które Bóg już na początku świata wpisał w serce człowieka.

Niech zbliżające się Święta Wielkanocne nie będą więc kolejnymi świętami, które przesiedzisz przed telewizorem, komputerem albo przy stole. Wejdź w głębię swojego własnego serca, żebyś mogła i żebyś mógł zobaczyć, jak potężna jest łaska Zbawienia, którą za darmo daje Ci Jezus, jak potężna jest moc, którą masz od Boga.

Nie przegap znaków i gestów Jego miłości wobec Ciebie, gdy przychodzi w Sakramentach i w drugim Człowieku. On także dzisiaj posyła do Ciebie proroków w ludziach i w sytuacjach Twojego codziennego życia. Nie bój się wyjść z różnych „Egiptów” niewoli grzechu i lęku, bo jesteś ukochanym Dzieckiem Boga. I jest z Tobą Maryja – Twoja Mama, są Aniołowie i Święci. Całe Niebo zawsze jest blisko – w zasięgu Twojego spojrzenia... Zależy tylko… jak patrzysz…

Przypomniała nam o tej prawdzie Młodzież w pięknie wykonanych po Misterium utworach wokalnych, profesjonalnie przygotowanych przez pana Krzysztofa Smydę.

JEZUS  DLA  CIEBIE  UMARŁ  I  ZMARTWYCHWSTAŁ!
                JEZUS  ŻYJE  POŚRÓD  NAS!

s. Anna Maria