jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Edukacji Narodowej

i ślubowanie klas pierwszych

 

Tradycją naszej szkoły od kilku lat jest łączenie uroczystości ślubowania klas pierwszych z Dniem Edukacji Narodowej. Zatem Dzień Nauczyciela -14 października w Zespole Szkół w Przysietnicy miał wyjątkowe znaczenie, szczególnie dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Na zaproszenie przybyli: zastępca burmistrza Starego Sącza Pan Kazimierz Gizicki, sołtys wsi Pan Kazimierz Ptaśnik, długoletnia Dyrektor szkoły Pani Zofia Golonka, emerytowani Nauczyciele i Rodzice.

W tym roku uroczystość poprzedziła msza święta w intencji nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów odprawiona  przez księdza prałata Jana Wąchałę, po której nastąpił przemarsz do budynku szkoły. Akademię tradycyjnie rozpoczęto polonezem w wykonaniu pierwszaków – tych młodszych i tych starszych. Po programie artystycznym, który zawierał wiersze i piosenki, nastąpiło uroczyste ślubowanie na Sztandar szkoły. Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej i młodzieży z klasy pierwszej Gimnazjum. Następnie przedstawiciele klas 0-III, Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców złożyli pierwszakom życzenia oraz wręczyli słodycze i upominki.     

Dalsza część uroczystości nawiązywała do Dnia Edukacji Narodowej popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Uczniowie składali podziękowania Gronu Pedagogicznemu za trud wychowania i przekazywania wiedzy. Pan Dyrektor Aleksander Łukasik podziękował nauczycielom za współpracę, zapewnił wszystkich o swoim wsparciu i życzliwości. Wręczył wielu nauczycielom nagrody dyrektora szkoły. Życzenia do nauczycieli skierowały przedstawicielki Rady Rodziców, składając na ręce Pana Dyrektora Aleksandra Łukasika i Pani wicedyrektor Anny Golonka bukiety kwiatów. Wiceburmistrz  Kazimierz Gizicki w swoim przemówieniu wyraził słowa uznania dla niełatwej pracy nauczycieli. Na koniec życzenia i drobne upominkami dla nauczycieli przekazali członkowie Samorządu Uczniowskiego i przedstawiciele organizacji szkolnych: PCK i LOP.