jesteś na: Strona glownaIII Jesienny Festyn Rodzinny

III Jesienny Festyn Rodzinny

III JESIENNY FESTYN RODZINNY

W  ZESPOLE SZKÓŁ W PRZYSIETNICY

Już po raz trzeci w niedzielę 21 września 2014r. społeczność szkolna Zespołu Szkół w Przysietnicy, mieszkańcy wsi i goście zgromadzili się na Jesiennym Festynie Rodzinnym pod hasłem „Cudowna Moc Bukietów”.

Organizatorom przyświecała idea spotkania społeczności lokalnej przy wesołej zabawie i smacznym poczęstunku. Impreza posiada dwuletnią tradycję i każdorazowo szkoła stara się zapewnić inne, ciekawe atrakcje. Tym razem obok tradycyjnego konkursu na najpiękniejszą kompozycję kwiatowo-roślinną odbył się konkurs dla uczniów na najciekawszy jesienny strój oraz miał miejsce występ kapeli ludowej. Całość imprezy prowadził nauczyciel muzyki – p. Krzysztof Smyda.

 

Deszczowa pogoda uniemożliwiła lokalizację wydarzenia na podwórku przy szkole, ale dzięki temu, że szkoła dysponuje dużą salą gimnastyczną cała impreza z powodzeniem odbyła się w budynku szkoły. Na festyn przybył pan Kazimierz Gizicki - wiceburmistrz Starego Sącza, pani Barbara Porębska – dyrektor ZOFAS w Starym Sączu, mieszkańcy Przysietnicy, a także inni, zaproszeni przez organizatorów goście.

 

Jak co roku w przygotowania zaangażowało się bardzo wielu rodziców. Przedstawicielki służby zdrowia - panie pielęgniarki Marta Pawlik i Teresa Garwol wykonywały bezpłatne badania pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Każda klasa zorganizowała własne stoisko z degustacją tradycyjnych potraw i słodkich wypieków, które przyciągały dzieci i dorosłych wyglądem i zapachem. Na stołach królowały pierogi, sery, ciasta drożdżowe, kołacze, rogaliki i podpłomyki. Smakowicie i kolorowo prezentowały się zdobione babeczki i galaretki.

Imprezę rozpoczął występ zespołów muzycznych „Słoneczka„ i „Amadeo” przygotowany pod kierunkiem p. Krzysztofa Smydy. Uczniowie z programem artystycznym: piosenkami i inscenizacjami mieli okazję zaprezentować się rodzicom i mieszkańcom wsi. Klasa I gimnazjum zaprezentowała inscenizację teatralną, a uczennice klas VI układ taneczny. Nauczyciele klas młodszych przygotowali zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Ku radości najmłodszych uczestników festynu wiele konkurencji odbywało się z towarzyszeniem rodziców.

 

W klasowym konkursie na kompozycję roślinną zaprezentowane zostały wspaniałe bukiety. Wszyscy podziwiający wystawę wyrażali zachwyt nad artyzmem kompozycji. Poziom wszystkich prac konkursowych był tak wysoki, że jury uznało, iż najsprawiedliwsze będzie wyłonienie zwycięzcy w drodze losowania.  Zatem „Konkurs na Kompozycję Roślinną” rozstrzygnięty został – decyzją komisji konkursowej – poprzez losowanie. Nagroda ufundowana przez pana wiceburmistrza Kazimierza Gizickiego trafiła do oddziału przedszkolnego 0-1. Wszystkie klasy otrzymały równorzędnie słodkie upominki.

Niezwykle malowniczo prezentowali się uczestnicy konkursu na najciekawszy jesienny strój. W rywalizacji wzięło udział 20 uczestników, a wyłonienie zwycięzcy nastąpiło poprzez głosowanie publiczności. Każdy gość festynu mógł oddać głos na swojego faworyta. I tak demokratyczną większością głosów pierwsze miejsce zdobyła Aneta Ptaśnik z klasy IIIb, II miejsce – Aleksandra Niemiec z klasy IVa, III miejsce Dominika Jarząb z klasy Ib. Przyznane zostały trzy wyróżnienia dla: Aleksandry Bedus z klasy IIIa,  Łucji Ogorzały z klasy Ia, i Julii Trybuła z klasy II. Nagrody w konkursie: słuchawki i myszki komputerowe, kubeczki i słodycze ufundowane zostały przez pana Aleksandra Łukasika – dyrektora szkoły, Annę Golonka – wicedyrektora oraz księdza prałata Jana Wąchałę.

Na zakończenie festynu odbył się koncert kapeli ludowej, w składzie której grał i śpiewał pan Krzysztof Smyda. Skoczna, radosna muzyka porwała dzieci do wspólnego tańca i zabawy.

 

Organizatorzy imprezy wyrażają wielkie uznanie dla zaangażowania rodziców w przedsięwzięcie. Jak zwykle można było na Państwa liczyć! Dyrektor szkoły dziękuje wszystkim rodzicom i mieszkańcom za udział w festynie.