jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePiknik rodzinny w Jamnej

Piknik rodzinny w Jamnej

Wyjazdowy piknik rodzinny w Jamnej

 

Dnia 31.05.2014 – w światowym dniu bez papierosa odbył się dla dzieci i rodziców  Zespołu Szkół w Przysietnicy wyjazdowy piknik rodzinny do Jamnej w Ciężkowicko-Rożnowskim Parku Krajobrazowym. Był on realizacją zarówno jednego z zadań gimnazjalnego projektu zapobiegania paleniu papierosów: „Papieros – cichy zabójca” oraz programu profilaktycznego „Nie pal przy mnie, proszę!” – realizowanego w klasach trzecich szkoły podstawowej.

         W pikniku wzięło udział 74 uczestników, którzy zostali dowiezieni na miejsce dwoma autokarami. Koszt przejazdu jednego z nich został pokryty z funduszy pozyskanych od Ośrodka Pomocy Społecznej przez pedagoga szkolnego na realizację długofalowego projektu antynikotynowego: „Papieros – cichy zabójca”, natomiast drugi autokar pozyskany został od Gminy Stary Sącz (tzw. gimbus). Dzięki temu przeszło siedemdziesięciu uczestników mogło wziąć udział we wspólnym świętowaniu.

         Po przyjeździe autokarów do Jamnej uczestnicy pikniku przeszli 2 kilometry pieszo stromą, górską drogą do kościoła w Jamnej. Piknik rozpoczął się uroczystą Eucharystią – sprawowaną przez dominikanina ojca Andrzeja Chlewickiego w intencji rodziców, dzieci, oraz nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół  w Przysietnicy - zarówno obecnych jak również nieobecnych na pikniku.

Następnie wszyscy udali się na plac przy Domu Świętego Jacka, gdzie czekał na nich pachnący poczęstunek – kiełbaski z grilla oraz herbata. Wielką atrakcją, pikniku rodzinnego w Jamnej były trzy osiołki, kucyk oraz koza. Zwierzęta były bardzo łagodne dlatego dzieci nie tylko mogły je pogłaskać, ale również dać im kawałek chleba i zrobić sobie z nimi zdjęcia. Wspólne gry i zabawy ruchowe z nagrodami przyniosły dzieciom dodatkową porcję zadowolenia. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za wspólną modlitwę i zabawę.

 

Zofia Magdalena Cieślewicz

Danuta Rostocka