jesteś na: Strona glownaJasełka i koncert kolęd

Jasełka i koncert kolęd

„Narodził się nam Pan – Światłość jaśnieje!”

Te słowa Bożonarodzeniowej piosenki stanowiły dla nas kanwę przedstawienia adwentowo – świątecznego o narodzeniu Bożego Syna.

Zanim Jezus - Skarb Nieba i całego Wszechświata – narodził się w konkretnym momencie ziemskiej historii, był najpierw wiele tysięcy lat oczekiwany przez kolejne pokolenia ludzi…

Zanim Bóg stał się człowiekiem i narodził się jako maleńkie niemowlę,
które czule tuliła w swoich ramionach Maryja, najpierw z tęsknotą był oczekiwany przez Nią samą, przez Józefa, przez tylu ludzi „dobrej woli”, których serca tak bardzo pragnęły miłości i spełnienia się obietnicy Boga o Zbawicielu.

Dziś w tę Tajemnicę ukrytą od zawsze w Sercu Boga możemy wchodzić
także my w ciszy naszych serc, w pokorze naszej wiary i rozumu, w modlitwie rodzinnej i liturgicznej Kościoła, w zamyśleniu nad przemijaniem czasu naszego życia i wydarzeniach, do których przeżywania jesteśmy zapraszani przez kochającego Boga...

Dzięki otwartości i gotowości serc uczniów naszej Szkoły zostaliśmy w sposób modlitewny i symboliczny zaproszeni do przeżywania zarówno czasu oczekiwania milionów ludzi na swojego Odkupiciela, jak i samego czasu narodzin Jezusa Chrystusa.

Młodzi Aktorzy zachwycali i wzruszali osobistą interpretacją ról i emocjonalnym zaangażowaniem w realizowanym scenariuszu jasełek zaczerpniętym z twórczości „Baśniowej Kapeli”.

Mogliśmy zapatrzyć się i odkrywać zakochaną obecność Maryi,
odpowiedzialną miłość świętego Józefa, pełne zachwytu spojrzenia Aniołów, zadziwione wzruszenie utrudzonych pasterzy, pokorną mądrość trzech Mędrców…
Mogliśmy odnaleźć samych siebie w postaciach osób, które jako pierwsze uwielbiały – także w naszym imieniu – Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela świata.
Mogliśmy jako wspólnota szkolna stać się gościnną grotą z Betlejem,
żłóbkiem wypełnionym siankiem miłości dla maleńkiego Jezusa.
Mogliśmy doświadczać we własnym sercu uczuć i przeżyć Maryi oraz Józefa i tylu ludzi zakochanych w Jezusie…

Siostra Anna Maria