jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie opłatkowe Seniorów 2020

Spotkanie opłatkowe Seniorów 2020

Spotkanie opłatkowe Seniorów 2020

 

Wspólne kolędowanie, życzenia, połamanie się opłatkiem i rozmowy przy świątecznym stole stały się tradycją w Przysietnicy. Corocznie już od 20 lat, Parafialny Oddział Caritas we współpracy ze Szkołą Podstawową organizuje spotkanie opłatkowe dla swoich Seniorów.

Tym razem odbyło się ono w niedzielne popołudnie 5 stycznia 2020 roku. W uroczystości uczestniczyli także zaproszeni goście: burmistrz Starego Sącza, pan Jacek Lelek; wiceburmistrz, pan Kazimierz Gizicki; radna Rady Miejskiej, pani Zofia Golonka; pani doktor Jadwiga Grądalska; kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu, pan Franciszek Tudaj oraz organizatorzy spotkania: proboszcz Przysietnicy – ks. Prałat Jan Wąchała i dyrektor szkoły, pan Aleksander Łukasik.

Na początku siostra Anna Grzegorczyk przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego pt. „Broda Heroda” w wykonaniu uczniów klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni, pani Barbary Stelmach. Oprawę muzyczną do spektaklu zapewniła siostra Hanna grając na gitarze, zaś na skrzypcach zagrały Anna Ptaśnik i Kinga Słaby, a na klarnecie Paweł Kwiczala. Wszystkiemu towarzyszył chórek uczniów i soliści. Teksty piosenek i muzyka zostały dobrane w taki sposób, by jak najlepiej oddać i podkreślić treść granego przedstawienia. Po występie obecni na sali goście nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami.

Następnie życzenia noworoczne, jako gospodarz spotkania opłatkowego złożył wszystkim Seniorom pan dyrektor szkoły, Aleksander Łukasik, po czym oddał głos burmistrzowi Starego Sącza, panu Jackowi Lelkowi, który powitał najstarszych mieszkańców Przysietnicy i złożył im życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku. Życzenia złożyły także pani doktor Jadwiga Grądalska oraz pani Zofia Golonka, a ks. Prałat Jan Wąchała pobłogosławił wszystkim zebranym i goście podzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Dopiero wtedy można było zasiąść do stołów i zjeść świąteczny obiad.

Na sali gimnastycznej rozbrzmiały dźwięki kolęd przygotowane przez szkolny zespół pod kierunkiem pana Krzysztofa Smydy oraz grupę młodzieżową naszych absolwentów. Wspólnym rozmowom i śpiewaniu nie było końca. Seniorzy mieli okazję spotkać się, porozmawiać, pobyć ze sobą, ale przede wszystkim odczuć, że są ważni, doceniani i jest ktoś, kto o nich pamięta.

Na zakończenie głos zabrał pan Kazimierz Gizicki, wiceburmistrz Starego Sącza, który życzył najstarszym mieszkańcom Przysietnicy dużo radości i zdrowia, by również w przyszłym roku spotkać się wspólnie i pokolędować.

Anna Golonka