jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka do Krynicy klas 0 – III

Wycieczka do Krynicy klas 0 – III

Wycieczka do Krynicy klas 0 – III

 

W dniu 15.10.2019 roku klasy  0-III wybrały się na wycieczkę  do Krynicy-Zdroju. Jedną z atrakcji był przejazd pociągiem wzdłuż malowniczej Doliny Popradu. W Krynicy-Zdrój dzieci zwiedziły „Muzeum zabawek”, w którym jest zgromadzone ponad 3 tysiące światowej klasy eksponatów. Na około trzystu metrach kwadratowych znalazły zabawki z niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 80-te XX wieku. To niezwykłe miejsce, w którym każdy odnalazł dla siebie coś intrygującego i poznał historię z innej perspektywy. Uczniowie mogli przenieś się do miniaturowego świata, z którym trudno  było się rozstać.

Kolejnym punktem wycieczki była degustacja różnych wód mineralnych i zwiedzanie Pijalni Głównej. Na koniec zaplanowano spacer deptakiem, dzieci  podziwiały piękną architekturę i krajobraz Krynicy-Zdrój. Każdy mógł zakupić sobie wybraną pamiątkę, która przypomni ciekawie spędzone chwile.

Radość dzieci nie miała końca, czego dowodem były liczne rozmowy, śpiewy i oglądanie zakupionych pamiątek w drodze powrotnej w pociągu.

 

Cecylia Soboń

Agnieszka Gryboś