jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 - pożegnanie absolwentów gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej

 

„Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach…” .Te słowa były mottem ostatniego spotkania absolwentów  połączonych roczników Szkoły Podstawowej w Przysietnicy. Ta podniosła uroczystość rozpoczęła się  o godzinie 8:00 rano w kościele, gdzie pod przewodnictwem księdza Jana Wąchały zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, by podziękować za miniony rok szkolny i prosić o dobre przeżycie wakacji. Potem tradycyjnie wszyscy udali się do budynku szkoły, by wziąć udział w uroczystej akademii przygotowanej przez żegnających się ze szkołą absolwentów klas ósmych i trzeciej gimnazjum.

W pierwszej, oficjalnej, bardzo podniosłej części uroczystości żegnający się ze szkołą uczniowie złożyli ślubowanie absolwenta gimnazjum w Przysietnicy, a poczet przekazał sztandar swoim następcom. Potem nastąpiła część artystyczna, będąca jednocześnie pożegnaniem ze szkołą. Łza zakręciła się w niejednym uczniowskim i nauczycielskim oku, bo 10 lat spędzonych wspólnie to ponad połowa życia naszych uczniów, to wspólnie przeżywane radości i smutki i choć uczniowie zapewne teraz nie mogą doczekać się wakacji, a potem nowej szkoły i nowych wyzwań, to kiedyś nadejdzie czas wspomnień… Szczególnym momentem tej części uroczystości było wspólne odśpiewanie „Pieśni absolwenta”.

Po tych wzruszających chwilach nastąpiło przemówienie pana Aleksandra Łukasika – dyrektora szkoły - i oczekiwany czas rozdania świadectw z wyróżnieniem dla najlepszych uczniów całej szkoły oraz nagród za szczególne osiągnięcia i 100% frekwencję. Kolejny rok szkolny został zakończony.  

Jako nauczyciele wierzymy, że nie tylko wiedza, nabyta w szkole, ale przede wszystkim wartości, które staraliśmy się uczniom przekazać, a które zawarte są w nauczaniu naszego patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego będą na zawsze obecne w ich życiu. 

 

Barbara Owsianka