jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneMajówka z Patronem w Szkole w Przysietnicy

Majówka z Patronem w Szkole w Przysietnicy

Majówka z Patronem w Szkole w Przysietnicy

 

28 maja 2019 roku to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej w Przysietnicy. W tym dniu przypada rocznica śmierci wybitnego Polaka, a zarazem patrona naszej szkoły oraz 10 – lecie nadania imienia naszej szkole.  Ze względu na niepewną pogodę, nasze uroczystości, które początkowo miały się odbyć w plenerze zostały przeniesione do budynku szkoły. Tradycyjnie  rozpoczęły się mszą świętą pod przewodnictwem księdza Jana Wąchały, a ich dalsza część odbyła się w szkole.

Towarzyszyła nam myśl Prymasa, że „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno” . Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z życia ks. Stefana Wyszyńskiego oraz uniwersalne i ponadczasowe myśli kardynała, które mogą być wskazówkami w życiu każdego człowieka. Słowa zostały wzbogacone pieśniami maryjnymi i piosenkami w wykonaniu chóru.

Następnie zabrał głos Aleksander Łukasik – dyrektor szkoły, który nawiązał do życia kardynała – wybitnego człowieka na trudne czasy. Potem wypowiadali się zaproszeni goście: pani Zofia Golonka  – wieloletni dyrektor szkoły, a obecnie radna gminy Stary Sącz oraz pan Dariusz Leśniak - dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Śączu.

Po części oficjalnej nastąpiła ta chyba najbardziej oczekiwana przez uczniów – prezentacja swoich klas i szkoły w formie ułożonych przez siebie piosenek, do znanej ludowej melodii. Wzbogaceniem występu były elementy ludowego stroju, w których prezentowali się  uczniowie oraz większość nauczycieli. Święto zakończył wspólny „piknik”, co prawda nie w plenerze, ale na kocach rozłożonych na sali gimnastycznej.    

Barbara Owsianka