jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWarszawa 3 – 4 kwietnia 2019r.

Warszawa 3 – 4 kwietnia 2019r.

 Warszawa 3 – 4 kwietnia 2019r.

 

W dniach 03.04- 04.04.2019r. 48 uczniów naszej szkoły pod opieką p. M. Jarząb, p. B. Fliszkiewicz, p. K. Botwiny i p. I. Ogorzały brało udział w wyjeździe edukacyjnym będącym uzupełnieniem zajęć z programowania i robotyki prowadzonych w ramach realizacji projektu „Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery”.

Pierwszego dnia, po przyjeździe do Warszawy i obiedzie uczniowie brali udział w warsztatach z zakresu konstruowania i programowania robotów prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów w Państwowym Instytucie Automatyki i Pomiarów. Podczas warsztatów wykorzystano kilka rodzajów urządzeń Lego Education: WeDo – przeznaczony do nauki i zabawy dla młodszych uczestników, Mindstorms NXT oraz EV3 zestawy do zajęć ze starszymi dziećmi i młodzieżą. Zajęcia te służyłym.in. budowaniu kompetencji cyfrowych, uczeniu kreatywnego myślenia poprzez analizę problemów i zagadnień. Uczniowie pod okiem instruktorów i opiekunów zbudowali mini roboty, które później zostały wykorzystane do walk sumo, wyścigów i innych rywalizacji międzyzespołowych. Po zajęciach wszyscy uczestnicy udali się do hotelu na kolację i nocleg.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zwiedzaliśmy stałe ekspozycje Centrum oraz uczyliśmy się  przez zabawę i eksperymenty na dotykalnych eksponatach ekspozycji. Każdy z uczniów mógł eksperymentować, mierzyć, ważyć, doświadczalnie sprawdzać na ponad 200 eksponatach, skupionych w wielu tematycznych grupach poświęconych człowiekowi i otaczającemu go światu. Na własne oczy można było zobaczyć m.in. fotosyntezę, obserwować zjawiska elektromagnetyczne, badać możliwości ludzkiego ciała. Można było zmierzyć się z różnymi wyzwaniami inżynieryjno – naukowymi w „Majsterni”, by lepiej zrozumieć działanie niektórych urządzeń.

         Pełni wrażeń po kilkugodzinnej wizycie w Centrum udaliśmy się na Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie z punktu widokowego podziwialiśmy ten przepiękny obiekt sportowy. Dla wszystkich fanów piłki nożnej wejście na trybuny było wielkim przeżyciem i z pewnością zachęciło do ponownych wizyt w tym miejscu.

 Po wielu atrakcjach zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu, gdzie dotarliśmy późnym wieczorem.

 

M. Jarząb