jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneFestiwal zawodów w Krakowie

Festiwal zawodów w Krakowie

Festiwal zawodów w Krakowie

 

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie klasy 8a, 8b i 3 gimnazjum wraz w wychowawcami pojechały  do Krakowa na „Festiwal zawodów”. Na hali Expo znanej z organizacji przeróżnych targów i konferencji było ponad 140 interaktywnych stoisk rozmaitych wystawców. Każdy przedstawiał inny zawód, jego specyfikę, narzędzia oraz możliwości rozwoju i kariery.

Szeroki wachlarz ofert edukacyjno-zawodowych już po raz siódmy zaprezentowały szkoły zawodowe, technika i przedsiębiorcy z terenu Małopolski. Uczniowie najstarszych klasy w najbliższych miesiącach muszą podjąć decyzję w sprawie dalszego kształcenia: liceum, technikum a może szkoła branżowa? Festiwal zawodów to dobra okazja, aby z bliska poznać zawody, mniej lub bardziej znane a także porozmawiać z doradcami zawodowymi. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonał  Marszałek Województwa Małopolskiego. Następnie w poszczególnych salach odbywały się sesje m.in. Małopolski Kongres Zawodowy – prezentacja zmian w szkolnictwie branżowym: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Małopolski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Krakowie, sesje tematyczne/panele dyskusyjne w ramach Małopolskiego Kongresu Zawodowego: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Małopolski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Krakowie. Spotkanie z partnerami zagranicznymi w sprawie rozwoju technologii 3D: Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Wszyscy uczniowie z obecnych na Festiwalu klas biorą udział w projekcie Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II – SPINKA, której jednym z elementów jest Festiwal zawodów. Na zajęciach wykonują testy dotyczące predyspozycji zawodowych a wyjazd do Krakowa był okazją, aby każdy mógł swoje oczekiwania co do konkretnego zawodu zweryfikować i omówić z ekspertami.

 

Karolina Botwina