jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Seniora

Dzień Seniora

Dzień Seniora

 

Dzień Seniora to doroczna uroczystość w naszej szkole, na którą przybywają najstarsi mieszkańcy Przysietnicy. 6 stycznia 2019r. po mszy św. o godz. 11:00 na sali gimnastycznej licznie zgromadzili się Seniorzy oraz zaproszeni Goście: Pani Ewa Zielińska - Radna Powiatu Nowosądeckiego, Pani Zofia Golonka – Radna Rady Miejskiej Starego Sącza, Pani Jadwiga Grądalska – ceniony i oddany Seniorom lekarz rodzinny, Pan Kazimierz Gizicki – wiceburmistrz Starego Sącza, Pan Kazimierz Ptaśnik – sołtys Przysietnicy. W roli gospodarzy wszystkich przybyłych witali Ksiądz Prałat Jan Wąchała – proboszcz parafii Przysietnica oraz Pan Aleksander  Łukasik - dyrektor Szkoły.

Uroczystość rozpoczęło przedstawienie jasełkowe pt. Białe miasto. Dzieci z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni  p. Barbary Stelmach i s. Hanny Grzegorczyk zaprezentowały wzruszającą historię, która wydarzyła się w pewnym miasteczku przygotowującym się do Świąt Bożego Narodzenia.

         Następnie głos zabrał dyrektor Szkoły Pan Aleksander Łukasik składając serdeczne życzenia i dziękując wszystkim za przybycie. Potem każdy mógł się przełamać opłatkiem ze wszystkimi i wspólnie zaśpiewać kolędę. Uczniowie klas starszych wraz z p. Zofią M. Cieślewicz zadbali o świąteczną atmosferę i przygotowali oprawę muzyczną spotkania. Nie zabrakło także strawy dla ciała, czyli pysznego poczęstunku, przygotowanego przez Panie z Parafialnego Oddziału Caritas. Mamy nadzieję, że wszyscy zebrani czuli się dobrze w ciepłej atmosferze tego spotkania, choć za oknem piękna mroźna zima tego roku...

S. Hanna Grzegorczyk