jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneRozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Pamiętamy…

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 

         3 września 2018  roku uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z ostatnią już klasą gimnazjalną w Przysietnicy rozpoczęli  kolejny rok szkolny. Tradycyjnie, pierwsze powakacyjne spotkanie ze  szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta odprawiona przez księdza prałata Jana Wąchałę.

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami, na czele z pocztem sztandarowym udali się  do szkoły. Apel  rozpoczęto od wspomnienia minutą ciszy zmarłej w czasie wakacji pani Danuty Rostockiej – nauczycielki  i wychowawczyni klas młodszych. Jej uśmiech i życzliwość na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego rozpoczął się program artystyczny pt.: „Pamiętamy…” przygotowany przez uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum oraz szkolny zespół wokalny pod kierunkiem wychowawców i nauczyciela muzyki.  Uczniowie przypomnieli o dramatycznych wydarzeniach sprzed 79 lat, kiedy to rozpoczęła się II wojna światowa. Starsi koledzy nie zapomnieli też o pierwszoklasistach, do których skierowali szczególne słowa powitania. Potem nastąpiło odśpiewanie hymnu szkoły i wyprowadzenie sztandaru.

Następnie głos zabrał pan Aleksander Łukasik – dyrektor szkoły, który przywitał  gości: księdza prałata Jana Wąchałę, radnego i sołtysa Przysietnicy p. Kazimierza Ptaśnika, radnego Rady Miejskiej w Starym Sączu p. Jana Tokarczyka oraz przewodniczącą Rady Rodziców p. Agnieszkę  Olszowską oraz wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców. Życzył wszystkim owocnej pracy i wysokich wyników w rozpoczynającym się roku szkolnym. Z podobnymi słowami zwrócił się do zebranych p. Kazimierz Ptaśnik. Po skończonej uroczystości uczniowie udali się na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.