jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Dziecka 2018

Dzień Dziecka 2018

Dzień Dziecka 2018

 

Już po raz kolejny z okazji Dnia Dziecka nasz szkoła zorganizowała Rajd turystyczny dla wszystkich uczniów klas I- VII SP i II- III Oddziałów Gimnazjalnych.

1 czerwca rano przywitała nas wspaniała pogoda i wszyscy mogliśmy bez przeszkód wyruszyć na trasy. Każda z dróg była dobrana do wieku i możliwości młodych turystów i prowadziła tradycyjnie ścieżkami i dróżkami naszej miejscowości, do miejsca wspólnego pikniku na Targowisku.

         Na trasie harcerze i harcerze starsi wraz z opiekunami przygotowali dla poszczególnych klas zadania związane z rocznicą 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie musieli wykazać się znajomością hymnu Polski i Szkoły, wybitnych postaci – a w szczególności polskich noblistów i osób szczególnie zasłużonych dla dobra Polski. W czasie odpoczynków na poszczególnych punktach kontrolnych uczniowie rozwiązywali krzyżówki o tematyce patriotycznej, rebusy skojarzeniowe związane z ważnymi zabytkami oraz sprawdzali swoją wiedzę historyczną w teście o Polsce. Najmłodsi przypomnieli sobie legendy i podstawowe wiadomości poznane dotychczas w szkole.

Po przybyciu na miejsce zbiórki wszyscy mogli podziwiać przepiękne widoki Beskidu Sądeckiego, a w szczególności obszaru naszej gminy. Po krótkim odpoczynku przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w Turnieju Jeden z Dziesięciu, w  którym dominowały pytania o naszej ojczyźnie. Po zmaganiach umysłowych uczniowie mieli okazję do gry w piłkę siatkową i nożną oraz zabaw ruchowych.

Po wspólnym powrocie do szkoły na  uczniów czekały niespodzianki przygotowane przez rodziców – pizza, lody lub okolicznościowe prezenty.

1 czerwca 2018r. z pewnością zapisze się w naszej pamięci jako dzień nauki przez zabawę. Rajd turystyczny to jedna z ulubionych form zdobywania wiedzy wśród naszych uczniów.

 

Do zobaczenie na kolejnym Rajdzie z okazji Dnia Dziecka!

 

Małgorzata Jarząb