jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneŻywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

 

Żywa lekcja historii

 

Dnia 8 lutego już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii w wykonaniu zespołu Teatru Historycznego: Chorągiew Komturstwa Gniewskiego.

Dla uczniów młodszych prezentowana była „Polska sarmacka – legenda husarii” a klasy VII i gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach „Długi wiek XIX” poruszających zagadnienia powstań narodowo-wyzwoleńczych, przybliżających postacie Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonapartego czy Józefa Wybickiego.

Lekcje bogate w wiedzę dostosowaną do wieku słuchaczy i poruszające zagadnienia wychowania patriotycznego  były  ilustrowane prezentacją strojów, broni i umundurowania. Zaproszeni do udziału uczniowie mieli okazję przekonać się osobiście, jak skomplikowany był rytuał zakładania i noszenia wszystkich elementów strojów z danej epoki oraz jak ciężko było poruszać się w pełnym umundurowaniu czy uzbrojeniu a także jakiej wprawy i siły wymagało posługiwanie się bronią.

Pokazowi towarzyszyły żywe reakcje uczniów, salwy śmiechu i oklaski dla prowadzących oraz dla występujących koleżanek i kolegów. Uczestnicy mieli wyjątkową okazję przy doskonałej zabawie zdobyć dużą dawkę wiedzy historycznej. A jak wszystkim wiadomo, najlepsze efekty daje nauka przez zabawę!

 

Renata Jachimczak