jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneOpłatek dla Seniorów

Opłatek dla Seniorów

Opłatek dla Seniorów

 

Wieloletnią tradycją Szkoły w Przysietnicy jest  spotkanie opłatkowe dla najstarszych mieszkańców  miejscowości. Od kilku już lat odbywa się ono 6 stycznia. Tak było i w tym roku. W świąteczne popołudnie sala gimnastyczna wypełniła się gwarem licznie przybyłych gości.  

       Spotkanie to zostało zorganizowane przez Parafialny Oddział Caritas, któremu przewodniczy ksiądz Proboszcz Parafii w Przysietnicy – Jan Wąchała oraz dyrekcję Szkoły Podstawowej. Na to spotkanie przybyli nie tylko seniorzy, ale również zaproszeni goście. Wśród obecnych na sali znajdowali się: pan Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza, pan Kazimierz Gizicki - zastępca burmistrza Starego Sącza, pan Jan Tokarczyk – radny miejski, pan Franciszek Tudaj – kierownik OPS w Starym Sączu i pan Kazimierz Ptaśnik – radny i jednocześnie sołtys wsi, pani Zofia Golonka – wieloletni dyrektor Szkoły w Przysietnicy oraz Jadwiga Grądalska – lekarz rodzinny. Na spotkaniu był obecny również ksiądz prałat Jan Wąchała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Przysietnicy pan Aleksander Łukasik oraz wicedyrektor, pani Anna Golonka.

Wydarzenie rozpoczęły jasełka zatytułowane „Ach, co za noc” przygotowane przez uczniów klas I i II szkoły podstawowej pod kierunkiem siostry Anny Śliwy we współpracy z p. Barbarą Stelmach, p. Aliną Citak i p. Krzysztofem Smydą. Po przedstawieniu życzenia wszystkim zgromadzonym złożyli Dyrektor Szkoły Aleksander Łukasik, Burmistrz Jacek Lelek oraz pani Jadwiga Grądalska. Następnie odbyło się wspólne łamanie opłatkiem i poczęstunek oraz śpiewanie kolęd, któremu towarzyszyły  zespoły wokalne „Amadeo” i „Słoneczka” oraz dziewczyny akompaniujące na skrzypcach, które zachwyciły słuchaczy swoją grą. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd oraz pieśni regionalnych, do których przygrywał na akordeonie pan Krzysztof Smyda. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, a Seniorzy kolejny raz mogli poczuć się kochani i ważni.

Barbara Owsianka