jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneTajemnica Bożego Narodzenia

Tajemnica Bożego Narodzenia

Tajemnica Bożego Narodzenia

 

Uroczystość Bożego Narodzenia należy obok Wielkanocy do najważniejszych świąt chrześcijańskich. Dlatego wierni przygotowują się do jego obchodu przez trwający cztery niedziele okres Adwentu. Dniem bezpośredniego przygotowania jest wigilia Bożego Narodzenia, a sama uroczystość obchodzona jest przez kolejne osiem dni tzn. do pierwszego

stycznia nowego roku (oktawa Bożego Narodzenia).

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących Świąt jak nie dzieci? Aby w tym roku uczniowie mogli jeszcze bardziej przeżyć ten czas i cieszyć się  świąteczną atmosferą w szkole, wdrożony został po raz kolejny projekt edukacyjny „Tajemnica Bożego Narodzenia”. Tym razem w  przygotowaniu projektu głównie udział wzięli uczniowie klas I – II  naszej szkoły poprzez prezentację przedstawienia bożonarodzeniowego pt. „Ach, co za noc” pod kierunkiem s. Anny Śliwy we współpracy z p. Barbarą Stelmach, p. Aliną Citak i p. Krzysztofem Smydą. Pozostali uczniowie przygotowali wraz z wychowawcami wigilie klasowe oraz wzięli udział we wspólnym kolędowaniu.

Po jasełkach Pan Dyrektor, a później Samorząd Uczniowski złożyli wszystkim życzenia. Następnie wystąpiły uczennice klas III gimnazjum - tamburmajorki i solistki - laureatki szkolnego konkursu kolęd. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy.

Składam serdeczne podziękowanie za pomoc p. Agnieszce Nalepa, a przede wszystkim za wspólną pracę przy dekoracji p. Barbarze Stafińskiej i p. Lucynie Radomskiej.

Niech Nowonarodzony hojnie błogosławi, udziela zdrowia oraz wszelkich łask! Przyjmijmy Jezusa z ufnością i znajdźmy dla Niego miejsce w naszych sercach, które często są bardzo ubogie duchowo. Niech radość płynąca z Jego obecności wypełni każdy dzień naszego życia i Nowego - 2018 - Roku.

 

Opłatek

„To chleb czysty,

jak ten, co we Mszy świętej

staje się Ciałem Pańskim.

Dzielenie się opłatkiem to nasz polski zwyczaj.

Polski zwyczaj, ale przecież taki chrześcijański.

Pierwsi chrześcijanie Mszę świętą nazywali

łamaniem chleba.

Gdy dzielę się z tobą opłatkiem,

to znaczy, że dzielę się z tobą chlebem,

to znaczy, że cię kocham,

że się z tobą nawet ostatnim kawałkiem chleba podzielę”.

 

s. Roselina