jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klasy I

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klasy I

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klasy I

 

 

„Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych zadań. Wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej i wielu najlepszych przymiotów charakteru”.

Kardynał Stefan Wyszyński

 

Dzień Edukacji Narodowej jest od wielu lat dniem wyjątkowym w naszej szkole. Jest to nie tylko święto nauczycieli i pracowników szkoły, ale również szczególny dzień dla najmłodszych uczniów, którzy w tym dniu poprzez ślubowanie i pasowanie na uczniów włączeni są do społeczności szkolnej.

W tym roku uroczystość odbyła się w piątek 13 października 2017r. Rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym. Następnie odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice, zaproszeni emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych. Tradycyjnie akademia rozpoczęła się odtańczeniem poloneza. W tym roku szkolnym nie mamy klasy I gimnazjum, więc poloneza wspólnie z najmłodszymi uczniami zatańczyli trzecioklasiści oddziałów gimnazjalnych. Oni również wprowadzili najmłodszych kolegów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Przysietnicy. Potem nastąpiło ślubowanie i pasowanie na uczniów. W dalszej części uroczystości  Pan Dyrektor złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody. Z życzeniami wystąpili również pan Kazimierz Ptaśnik - sołtys Przysietnicy, pan Jan Tokarczyk – radny i wiceprzewodniczący Rady Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

Na zakończenie, po części oficjalnej uroczystości odbyło się spotkanie z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami, które było okazją do wielu miłych wspomnień.

 

Barbara Stelmach