jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneFinalistki konkursu historycznego

Finalistki konkursu historycznego

Finalistki konkursu historycznego

 

W bieżącym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Krakowie we współpracy z Fundacją Armii Krajowej w Londynie zorganizowało po raz siódmy „Ogólnopolski Konkurs Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”.

Konkurs już na trwałe wpisał się w kalendarz ogólnopolskich przedsięwzięć edukacyjnych o charakterze historycznym. Cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, a przygotowywane w jego ramach prace mają istotne walory poznawcze i wychowawcze. Dzięki tym pracom możemy odkryć i „wpisać” w naszą historię biografie rodaków – osób z różnych środowisk i warstw społecznych i przywrócić je wspólnej pamięci.

Zadaniem uczestników konkursu było odnalezienie osób – świadków historii, pozostawionych przez nich źródeł i poprzez nie przedstawienie polskich losów.

Komisja Wojewódzka w Krakowie, z uwagi na duże zainteresowanie konkursem wśród uczniów szkół województwa małopolskiego, wyłoniła finalistów etapu wojewódzkiego, którzy zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu w dniu 14 czerwca 2016 r.

 

Uczennice naszej Szkoły,

Katarzyna Opoka z klasy Ia gimnazjum

oraz Magdalena Motyka z klasy 5b szkoły podstawowej,

zostały finalistkami wojewódzkiego etapu konkursu.

Gratulujemy tak wysokiego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!!!