jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Nauczyciela

i ślubowanie klas pierwszych

 

W dniu 14 października 2015 roku w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, zaproszonych gości  oraz nauczycieli  Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły a zarazem radosny charakter.

Uroczystość poprzedziła msza święta odprawiona  przez księdza prałata Jana Wąchałę, po której nastąpił przemarsz do budynku szkoły. Akademię tradycyjnie rozpoczęto polonezem w wykonaniu pierwszaków – tych młodszych i tych starszych. Dalej po programie artystycznym, który zawierał wiersze i piosenki, nastąpiło uroczyste ślubowanie na Sztandar szkoły. Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej i młodzieży z klasy pierwszej Gimnazjum. Następnie przedstawiciele klas 0-III i Samorządu Uczniowskiego złożyli pierwszakom życzenia i wręczyli słodycze oraz drobne upominki.      

Dalsza część uroczystości nawiązywała do święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie składali podziękowania Nauczycielom za trud wychowania i przekazywania wiedzy. Pan Dyrektor Aleksander Łukasik podziękował Gronu Pedagogicznemu za współpracę,  wręczając wielu nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody dyrektora szkoły. Życzenia do nauczycieli skierowały przedstawicielki Rady Rodziców, składając na ręce Pana Dyrektora Aleksandra Łukasika i Pani wicedyrektor Anny Golonka bukiety kwiatów. Do życzeń dołączył się również sołtys wsi - pan Kazimierz Ptaśnik.

Na zakończenie uroczystości z życzeniami dla nauczycieli wystąpiła Rada Samorządu Uczniowskiego i przedstawiciele organizacji szkolnych: PCK i LOP.