jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Betlejemska Dobranocka”

„Betlejemska Dobranocka”

„Betlejemska Dobranocka”

 

Czas oczekiwania na  Święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku.  W środę 18 grudnia rodzice uczniów klasy pierwszej spotkali się w naszej szkole, by obejrzeć przedstawienie pt.: „Betlejemska dobranocka”.

Swoją obecnością zaszczyciła zaproszonych gości Pani Wicedyrektor Anna Golonka. Wychowawczyni klasy I pani Alina Citak przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do tworzenia wspólnie świątecznego nastroju poprzez włączenie się w śpiewanie kolęd.

Świąteczna inscenizacja pełna była barwnych postaci z bajek. Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Pinokio, Smerf,  Calineczka, Jaś i Małgosia, Kotek, Czarodziej, Scooby Doo, a także aniołki, pasterze i dzieci oddały Maleńkiemu Jezusowi pokłon i skromne dary. Całość bajkowej opowieści dopełniały melodyjne kolędy, pastorałki  i piosenki  świąteczne połączone z układami choreograficznymi.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo spodobała się zaproszonym gościom. Rodzice byli dumni ze swoich pociech.

Pani Dyrektor w imieniu gości, podziękowała wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Na koniec wychowawczyni, dzieci i rodzice udali się do swojej sali na klasową Wigilię  przygotowaną  przez  rodziców.

Rodzice i uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby  jasełka były dla  wszystkich obecnych sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia .

 

Alina Citak