jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneGiełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych

 

18 marca w Hali Widowiskowo  – Sportowej w Nowym Sączu odbyła się giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych, na której nie mogło zabraknąć uczniów najstarszych klas z naszej Szkoły. Wraz z wychowawcami klasy 8a, 8b i 3 gimnazjum pojechały do Nowego Sącza, aby zapoznać się z ofertą różnych szkół, porównać profile i kierunki.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami  szkół, którymi się interesują, otrzymali informację jakie będą zasadny rekrutacji na poszczególne oddziały. Zwiedzili również Liceum Sportowe, które mam swoją siedzibę naprzeciwko Hali. Wielu z nich jeszcze nie wie jaką pójść drogą, w jakiej klasie będą mogli realizować swoje pasje, zainteresowania i marzenia. Jest to bardzo trudna decyzja w życiu każdego ucznia, dlatego warto uczestniczyć w takich spotkaniach.

Uczniowie, z głową pełną nowych informacji i rękami pełnymi broszur wrócili do domów. Czas szybko płynie i zaraz trzeba będzie podjąć pierwszą poważną i dojrzałą decyzję. W naszej szkole jest miejsce, gdzie wszystkie uzyskane informacje się znajdują aby uczniowie w każdej chwili mogli do nich sięgnąć.

 

Karolina Botwina