jesteś na: Strona glownaAktualności

wróc do listy wiadomości

IV Nocne poszukiwanie Mikołaja - harmonogram wydarzenia

IV Nocne poszukiwania Mikołaja

Projekt edukacyjny „Nocne poszukiwania Mikołaja”

w  Szkole Podstawowej w Przysietnicy

Organizator:

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy - dyrektor, wychowawcy, nauczyciele.

Partnerzy:

OSP w Przysietnicy, Parafia w Przysietnicy, Policja w Starym Sączu, Rada Rodziców, harcerze z drużyny „Orion”, Rodzice.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie klas 0-VII szkoły podstawowej i II-III oddziałów gimnazjalnych.

Czas i miejsce realizacji:

06.12.12 2017r. godz. 16.00 – 20.30

Budynek szkoły, wyznaczone trasy na terenie miejscowości Przysietnica, kościół.

Cele:

-        Realizacja zadań Rządowego programu „Bezpieczna +” oraz: rozwijanie umiejętności społecznych, promocja zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz agresji i przemocy.

-        Realizacja zadań programów: „Szkoły Promującej Zdrowie” „Trzymaj Formę”, „Bezpieczny Puchatek”, „ Nie pal przy mnie proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie”.

-        Budowanie wspierających relacji między nauczycielami, uczniami i rodzicami - tworzenie przyjaznego klimatu w szkole.

-        Podjęcie nowatorskiego działania w zakresie zadań opiekuńczo-wychowawczych szkoły.

-        Podtrzymywanie chrześcijańskich tradycji świątecznych: ręczne robienie ozdób choinkowych, strojenie choinki, obdarowywanie prezentami w dniu św. Mikołaja.

-        Uczenie bezpiecznego poruszania się po drodze po zmroku zgodnie z przepisami ruchu drogowego – noszenie odblasków. Współpraca szkoły z policją i strażą pożarną – bezpieczeństwo dzieci podczas imprezy

Harmonogram imprezy

Nocne poszukiwania Mikołaja 06.12.12 2017r. (środa)

godz. 16.00 – 20.30

Lp.

Zadanie

Odpowiedzialni

1.

Od 8.00

Przynoszenie ozdób świątecznych przeznaczonych na kiermasz. Wychowawcy przekazują osobom odpowiedzialnym za kiermasz.

0-VII SP

2.

Msza św. w kościele. Po mszy przemarsz do szkoły.

Klasy I – III sp wyruszają na trasę.

0 – VII SP

ksiądz

s. A. Śliwa wychowawcy

3.

16.45 – 17.45

Wykonywanie bombek na choinkę szkolną przez oddziały przedszkolne. Potem wspólny posiłek w sali nr 1.

M. Tokarczyk

M. Śmierciak

4.

17.45 – 18.30

Poszukiwania Mikołaja w szkole przez  oddziały przedszkolne,  spotkanie z Mikołajem, rozdanie prezentów, śpiewanie piosenek, robienie zdjęć w kąciku fotograficznym. Ok. godz. 18.30 rodzice zabierają dzieci do domu.

5.

16.45 – 17.10

Posiłek dla klas IV-VI

6.

16.45 – 17.10

Wspólne robienie łańcucha świątecznego na sali gimnastycznej

VII SP

7.

17.10 – 17.35

Posiłek dla klas VII sp oraz II-III G

VII SP

8.

17.10 – 17.35

Wspólne robienie łańcucha świątecznego na sali gimnastycznej

9.

17.35– 19.00

Wyjście na trasy klas IV-VII sp oraz II-III gim. Nocne poszukiwanie Mikołaja wg wyznaczonych tras. Znalezienie Mikołaja na trasie, rozdanie prezentów, powrót do szkoły.

IV – VII SP

harcerze

10.

Ok. 17.45 – 18.15

Powrót klas I-III sp do szkoły, posiłek.

I – III SP

11.

18.15- 19.15

Wspólne robienie łańcucha świątecznego na sali gimnastycznej, robienie zdjęć w kąciku fotograficznym.

I – III SP

12.

Ok. 19.15 – 20.30

Międzyklasowy  konkurs piosenki  o tematyce  świątecznej i mikołajkowej, licytacja stroików i ozdób przygotowanych przez klasy, robienie zdjęć w kąciku fotograficznym, podsumowanie punktów z poszczególnych konkurencji, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród dla klas, wspólny łańcuch.

I– III

IV – VII SP

13.

Zakończenie imprezy, odebranie dzieci przez rodziców.

I– III

wychowawcy rodzice

14.

W sali nr 6 będzie przygotowana  kolacja dla gości, strażaków, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły.

nauczyciele

pracownicy szkoły